Kategoria: RO, KJS

Jubileuszowa edycja Rajdu Żarnowieckiego!

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, dziesiąta edycja Rajdu Żarnowieckiego. Jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych imprez organizowanych przez Automobilklub Morski odbędzie się w dniach 14-15 października na terenach gminy Gniewino i Krokowa. Zgodnie z tradycją patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Wójt Gminy Gniewino.

W pierwszy dzień rajdu w siedzibie Automobilklubu Morskiego w Gdyni przewidziany jest odbiór administracyjny z badaniem kontrolnym. Do rywalizacji uczestnicy będą mogli stanąć w niedzielę  rano już w Gniewinie. Impreza odbywa sie w formule Konkursowej Jazdy Samochodem (KJS) – wystartować może więc każdy, wystarczy posiadać prawo jazdy, kask i sprawne, ubezpieczone auto.

W tegorocznej odsłonie na uczestników czekają cztery odcinki specjalne pokonywane w trzech pętlach: kultowe już Polpotato, Amhil oraz Czymanowo, a także porcja szutru w postaci odcinka Sulicice/Żwirownia. Ten wyjątkowy odcinek, wprowadzony po raz pierwszy w 2016r., udało sie organizatorom zaoferować ponownie. To nie koniec dobrych wiadomości  – wszystkie próby zostały w tym roku wydłużone, każdy przejazd odcinka specjalnego będzie dwa razy dłuższy niż w latach ubiegłych – jedna pętla to aż 7,8 km, czyli razem ponad 23 km sportowej rywalizacji. Bezpieczeństwo, doświadczeni sędziowie i wyniki on-line to już wypracowany standard Rajdu Żarnowieckiego. Z okazji jubileuszu organizator przygotował także specjalną niespodziankę!

Zachęcamy więc serdecznie do aktywnego udziału w imprezie – zwyczajowo limit zgłoszeń to 50 załóg. Regulamin, formularz zapisu oraz wiele cennych informacji dla uczestników i kibiców znaleźć można na stronie rajdu. Zapraszamy również do odwiedzania strony wydarzenia na Facebooku.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry