Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Jubileuszowa, 40. edycja Rajdu Kormoran

Mikołajki są stolicą rajdowej Polski, nie tylko podczas PZM Rajdu Polski, ale od kilku już także przez Rajd Kormoran – Memoriał im. Mariana Bublewicza. Tegoroczna, 40. edycja, to tradycyjnie już trasy znanych oesów Sady, Tałty, Baranowo, w nieco zmienionej konfiguracji, idealnie pasującej do Szuter Cup – Szutrowego Pucharu. Nie może zabraknąć Toru w Mikołajkach który będzie areną kwalifikacji, a także podczas odcinka kończącego rajd – gdzie rywalizację w równoległym ściganiu chciałby zobaczyć każdy kibic, a zaliczyć każdy uczestnik jubileuszowego Kormorana. Zawodników powinny przyciągnąć kultowe odcinki, a czy kibice mogą liczyć na atrakcje?

OS Baranowo to skrócona wersja z Rajdu Polski i chyba najbardziej znany odcinek tegorocznych rajdów przez duże „R”. OS Sady to nowa konfiguracja jako „podrasowana” wersja Power Stage z 73. Rajdu Polski. OS Tałty to znany odcinek, który był aleją zmagań m.in. Roberta Kubicy w 2013 roku. Znawcy tematu zdążyli się pewnie zorientować, że wymienione odcinki to pełna gama „rajdowej roboty” z mnogością zakrętów i szczytów.

Rywale nie będą odpuszczać i 40. Rajd Kormoran zapowiada się na maksymalnej adrenalinie. W każdej klasie istnieje wiele wariantów i nie ma wyłonionych zwycięzców, dlatego 4. runda Szuter Cup może okazać się tą najważniejszą. Chęć rywalizacji może zgłosić także załoga jeszcze nie klasyfikowana i zupełnie „zamieszać” w całym cyklu. Olsztyński Klub Rajdowy oraz A. Mazurski jako współorganizatorzy oczekują wielu zgłoszeń i zapowiadają niebawem publikację map i onboradów, aby ułatwić podjęcie (nie)łatwej decyzji o przybyciu do Mikołajek.

Biuro rajdu będzie znajdowało się w Gościńcu Amelia, a Park Serwisowy i Badanie Kontrolne nieopodal, bo przy rajdowym torze. Komitet Honorowy tegorocznych zawodów stanowią: Beata Bublewicz – Prezes Fundacji im. Mariana Bublewicza, Gustaw Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Piotr Jakubowski – Burmistrz Miasta Mikołajki.

Jak świętować „czterdziestkę” Kormorana? W sobotę 27. sierpnia po zapoznaniu z trasą i kwalifikacjach rajdowe rodziny swobodnie mogą oddać się relaksowi podczas koncertu w centrum Mikołajek. W niedzielę na Torze Mikołajki dzięki wsparciu LOTTO zostanie ustawiona kolektura i aby pomóc szczęściu trzeba ją odwiedzić. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji dzięki wsparciu sponsorów, a wszystko o zawodach na specjalnej stronie rajdkormoran.pl.

Zapraszamy w dniach 27-28 sierpnia do Mikołajek na 40. Rajd Kormoran!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry