Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Jordan i Heikkinen w World RX

fot. World RX

Andrew Jordan i Toomas Heikkinen wezmą udział w brytyjskiej rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Obaj kierowcy pojadą w barwach zespołu MJP Racing Team Austria i usiądą za sterami Fordów Fiesta Supercars.

Zarówno Heikkinen, jak i Jordan mają już za sobą starty w rallycrossie. Pierwszy z nich zdobył wicemistrzostwo świata w 2014 roku. Drugi natomiast m.in. wicemistrzostwo Wielkiej Brytanii w sezonie 2007. Występował także w światowym czempionacie.

MJP Racing Team Austria oprócz startów na Silverstone, zapowiada także udział w francuskiej i niemieckiej rundzie World RX.

Andrew Jordan:

Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do Rallycrossowych Mistrzostw Świata i nie mogłem wybrać lepszego wydarzenia niż festiwal Speedmachine na torze Silverstone. Wygląda na to, iż podniesie on ten sport na zupełnie nowy poziom i dotrze do szerszej publiczności. W Silverstone, nazywanym „domem brytyjskich sportów motorowych”, jest coś wyjątkowego. Chociaż nie ścigałem się konsekwentnie w tej dyscyplinie przez ponad dekadę, rallycross zawsze będzie moją pierwszą miłością. […]

Nie mam złudzeń co do wielkości wyzwania, które na mnie czeka, ponieważ konkurowanie w klasie Supercar w World RX jest trudniejsze niż kiedykolwiek. Na pewno jednak zrobię co w mojej mocy, aby domowa publiczność nie mogła usiedzieć na miejscach.

Brytyjska runda będzie trwać w dniach 25-27 maja.

fot. twitter/Toomas Heikkinen
Do Góry