Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Jarmo Lehtinen nowym pilotem Teemu Suninena

Teemu Suninen od najbliższej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajdu Sardynii nawiąże współpracę z nowym pilotem. Do WRC powraca Jarmo Lehtinen, były pilot Mikko Hirvonena.

Dla Jarmo Lehtinena powrót do WRC „na pełny etat” jest bardzo satysfakcjonujący. Fin, który ma na koncie ponad sto sześćdziesiąt startów w najwyższej lidze rajdowej na świecie większość z nich przejechał u boku Mikko Hirvonena. Jedynie kilka z nich w tym dwa występy z Hiroki Arai w WRC w Fordzie Fiesta R5.

Etatowy kierowca M-Sport Ford World Rally Team – Teemu Suninen podkreśla, że nie ma jeszcze dużego doświadczenia na arenie międzynarodowej, dlatego poszukiwał doświadczonego współpracownika.

„Chcę podziękować Marko, ponieważ razem wiele osiągnęliśmy w pierwszej połowie roku. Wygrywaliśmy odcinki specjalne i prowadziliśmy w naszym pierwszym rajdzie. Jednak wciąż uczę się, dlatego doświadczenie kogoś takiego jak Jarmo, będzie naprawdę ważne, jeśli mam zrealizować swoje cele w drugiej połowie roku. Rajd Sardynii jest mi dość znajomy, ponieważ pojadę tam czwarty raz. Mam nadzieję, że doświadczenie pomoże mi w jeździe z Jarmo. Nie przygotowywaliśmy się długo, jednak gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem mogę zaprezentować takie samo tempo, jak z Portugalii. Będziemy musieli być skoncentrowani, nie tylko dlatego, że jest to nowa współpraca, również jest to bardzo trudny rajd. Odcinki mogą być dość szorstkie, dlatego kluczowe będzie zaznaczenie każdego kamienia na zapoznaniu z trasą” – komentuje Teemu Suninen

„Kiedy Mikko przestał, byłem gotów wziąć urlop i poszukać następnego kierowcy do współpracy, z którym wróciłbym do rywalizacji. Nawiązałem jednak współpracę z Toyotą i Tomim i minęły tak trzy lata. To jest naprawdę ekscytujące, gdy możesz wrócić do samochodu. Jasne, nowe samochody są  szybkie, ale stare były również szybkie 😀 „ – podsumowuje Jarmo Lehtinen
Do Góry