Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, WRC

Jari-Matti Latvala gościnnie w San Marino

W Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC), Jari-Matti Latvala walczy o najwyższy tytuł. Każda inna impreza jest dla Fina przyjemnością, w której bez presji może pokazywać swoje umiejętności. Tak też było podczas słynnego Rallylegend 2014, gdzie JML pojechał za kierownicą dobrze znanego sobie Volkswagena Polo R WRC. Zawodnik zachwycał agresywną jazdą dziesiątki tysięcy rajdowych fanów zgromadzonych przy odcinkach w okolicy San Marino.

– To fantastyczny, trzydniowy pokaz przed wspaniałą publicznością, Rallylegend nie bez powodu określa się jako Woodstock na kółkach – powiedział aktualny wicelider punktacji WRC. Widzowie mieli okazję zobaczyć niespotykaną nigdzie indziej na świecie plejadę gwiazd i rajdówek. Swoją obecnością zaszczycili byli, czołowi zawodnicy świata jak Stig Blomqvist, Juha Kankkunen, Didier Auriol czy Markku Alen. Ponad 150 samochodów wyprodukowanych od lat 60-tych do aktualnych rajdówek klasy WRC. Ponadto barwy Volkswagena reprezentował także Peter Thul, szef działu komunikacji i produktów marki, który pilotował Michaela Gerbera w legendarnym Audi Sport Quattro S1, jednym z niewielu oryginałów, które przetrwały do dzisiejszych czasów.


fot. Volkswagen Motorsport

fot. Volkswagen Motorsport

fot. Volkswagen Motorsport

fot. Volkswagen Motorsport

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry