Kategoria: RSMP

Jan Chmielewski i Michał Kłos najszybsi w OPEN 2WD

Dziesięć odcinków specjalnych liczyła trasa 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup – drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wśród załóg, które stanęły na starcie zawodów nie zabrakło Jana Chmielewskiego i Michała Kłosa, którzy zaprezentowali w Gdańsku Peugeota 208 VTi. Przesiadka z tylnonapędowego BMW R+MAXI na francuską rajdówkę z napędem na przednią oś nie przeszkodziła Chmielewskiemu i Kłosowi w zdobyciu kompletu punktów w klasie OPEN 2WD oraz solidnej, trzeciej pozycji wśród wszystkich samochodów 2WD.

Jan Chmielewski:

Za nami świetny rajd z malowniczymi, ale wymagającymi odcinkami specjalnymi. Jechało się wspaniale, ponieważ oesy dawały mnóstwo frajdy z jazdy i cieszyły nas wieloma przejściami przez szczyty. Dawno nie miałem okazji startować autem przednionapędowym i mając bezpośrednie porównanie do RWD nie jestem w stanie powiedzieć, którym autem jedzie się fajniej. Wszystko podczas Rajdu Gdańsk poszło zgodnie z planem, wywozimy z Kaszub komplet punktów w klasie, więc tylko się cieszyć. Chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi, który pracował na ten sukces, a w szczególności moim sponsorom, bez których nie bylibyśmy w stanie pojawić się na starcie. Pragnę również uspokoić kibiców, że zwrot w stronę FWD był tylko jednorazowy i od Rajdu Rzeszowskiego wracamy do naszego BMW R+MAXI.

Michał Kłos:

Jest upragniona meta i pierwsze miejsce w klasie OPEN 2WD! Gdańsk przywitał nas znakomitą pogodą – prawie jak podczas sierpniowego Rajdu Rzeszowskiego. Dało się to odczuć w samochodzie, gdzie temperatury dochodziły do 50 stopni. Odcinki specjalne okazały się być bardzo zróżnicowane, warunki zmieniały się od pięknego, szybkiego szutru, poprzez przełajowe, a kończąc na przeprawowych miejscach. Cieszę się, że mogłem ten rajd jechać z Jankiem Chmielewskim, który jest szybkim, a jednocześnie wymagającym kierowcą. Dużo daje z siebie pilotowi i również jego opis jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Dziękujemy wszystkim kibicom za trzymanie za nas kciuków – na pewno pomogły! Teraz bardzo wszystkich prosimy o trzymanie kciuków za Michała „Hołka” Grudzińskiego.

Partnerami zespołu są: Caffaro, Fuchs Oil, KRAUSE, MOTOMI, NEO tools, a także Pirelli, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry