Kategoria: Wirtualne

Jakub Masiarek triumfatorem wirtualnego Monte Carlo

Po kilkumiesięcznych oczekiwaniach świat wirtualnych rajdów w końcu doczekał się inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata organizowanych przez portal WirtualneRajdy.pl. Podczas Rajdu Monte Carlo zawodnicy musieli stawić czoła wymagającym odcinkom specjalnym, zmiennej pogodzie, oponiarskiej ruletce, a także zaciętej rywalizacji o pozycję z rywalami. Dodatkowo, niepowtarzalny klimat rajdu odwzorowywał przygotowana przez organizatora specjalnie na „Monte” modyfikacja tekstur tras.

86548564385Decydujący dla losów rajdu okazał się być 3. etap. Kaprys pogody oraz ukształtowanie terenu sprawiło, że na poszczególnych oesach panowały dramatycznie różne warunki. Oponiarska ruletka znów poszła w ruch, siejąc spustoszenie w klasyfikacji generalnej.

Rajd Monte Carlo okazał się być pokazem koncertowej jazdy Jakuba Masiarka, który już od 2. odcinka specjalnego stale umacniał swoje prowadzeniu w imprezie. Dodatkowo wygrany Power Stage, nie pozostawił rywalom złudzeń co do tego kto rządził na trasach Monte. 2. miejsce na podium klasyfikacji generalnej, sensacyjnie zajął Kamil Żurawlew jadący autem R5. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Martin Lopez.

W klasie WRC1 za Jakubem oraz Martinem na pudle stanął także Dawid Chorobik. W WRC2 znakomitą drugą część rajdu pojechał Kamil Żurawlew, odbierając prowadzenie Mariuszowi Chraścinie. Na mecie, za Kamilem i Mariuszem, na 3. miejscu sklasyfikowano Tomasza Materę. Na wymagających oesach na czoło stawki w klasie PWRC zdecydowanie wysforował się Rafał Marzec, o ponad minutę pokonując Daniela Frajdę oraz Mateusza Przyszlakowskiego.

586574W klasie JWRC zasłużone zwycięstwo odniósł Marcin Zmysłowski, dystansując najbliższych rywali, Jarzynę1989 oraz Mariusza Domanusa . Pewnej pozycji lidera w klasie WRC do mety nie dowiózł Dawid Perużyński, który po bardzo pechowym wypadku nie dotarł do mety próby nr 13. Ostatecznie sklasyfikowano go na 3. miejscu w klasie, za Damianem Zyzakiem, zwycięzcą rajdu oraz Ryszardem Czechowiczem. Wśród zespołów tryumfowała ekipa Rookie Rally Team, pokonując zespoły Wheel Stand Pro VRT oraz BlueArrows Rally Team.

Dziękujemy wszystkim którzy wystartowali do 1. rundy mistrzostw WRC organizowanych przez WirtualneRajdy.pl. Pierwszy rajd sezonu zebrał 131 osób na liście startowej, spośród których aż 123 stawiło się na starcie. Dziękujemy za zaufanie i życzymy wam świetnej wspólnej zabawy już za niecałe 2 tygodnie w Rajdzie Szwecji. Wcześniej zaś, bo już w przyszłym tygodniu odbędzie się inauguracyjna runda Wirtualnych Mistrzostw Europy, Rajd Łotwy, na który również serdecznie zapraszamy!

(dz)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry