Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Jacek Jurecki i Michał Trela spodziewają się emocji na Litwie

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018 wkraczają w decydującą fazę. Końcówka rywalizacji będzie w tym roku wyjątkowo widowiskowa, ponieważ Rajd Rzeszowski, zamknął część asfaltową dwie ostatnie rundy odbędą się na luźnej nawierzchni. Pierwszy z tych szutrowych rajdów wystartuje już w najbliższy weekend. Emocje jeszcze bardziej podkręca fakt, że Rally Elekrenai dołącza do kalendarza RSMP, co oznacza, że polscy zawodnicy zmierzą się z w nim po raz pierwszy. Na litewskie odcinki ruszy w sumie 68 załóg, z czego 36 w cyklu RSMP, a w tym 26 w biało-czerwonych barwach.

Trasa połączonych ze sobą szóstej i czwartej rundy dwóch rajdowych cykli to w sumie szesnaście odcinków specjalnych wytyczonych na trasach w południowej części Litwy, wokół miasta Elektrenai.
Międzynarodowa obsada szykuje się również w stawce samochodów napędzanych na jedną oś, gdzie zgłoszono 29 samochodów. W walce o punkty w Grupie 2WD Jacek Jurecki i Michał Trela zmierzą się z 15 rywalami. Reprezentanci Blachdom Plus EvoTech Rally Team nakleją na swojego Peugeota 208 R2 37. numer startowy, a na trasę wyruszą, jako 4. w kolejności. Dla załogi z Bielska-Białej litewski start będzie szczególnie ważny, ponieważ aktualnie zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w 2WD i Klasie 4, a w stawce do wywalczenia nadal pozostaje dużo cennych punktów.

Oficjalny start imprezy i pierwsze dwa krótkie, miejskie odcinki już w piątkowe popołudnie i wieczór, ale prawdziwy rajdowy maraton organizator przygotował dopiero na sobotę. Przez prawie 11 godzin, na których rozpisano harmonogram drugiego dnia, załogi pokonają prawie 100 km odcinków specjalnych. Wyniki poznamy około 18:00 czasu polskiego.

Jacek Jurecki: „Przed nami zupełnie nowy rajd, a w najbliższej perspektywie zmierzenie się z odcinkami specjalnymi w Mikołajkach, a to sprawia, że będzie to jedna z najbardziej emocjonujących końcówek sezonu od wielu lat. Wyjazd i start na Litwę to nie tylko sportowe wyzwanie dla załóg, ale też logistyczne i finansowe dla ich zespołów. Trudno powiedzieć, co w tym starcie będzie trudniejsze, ale dzięki zaangażowaniu Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, Ośrodek Wczasowy „Walcownik”, FREZDROM Siedlce, Autodepol Części Samochodowe, Albud Okna i Drzwi, ASC, EvoTech oraz Peugeot Magurka możemy się z tym zmierzyć. Największe podziękowania należą się przede wszystkim firmom ASC i EvoTech, które włożyły ogrom pracy w odbudowanie naszego Peugeota. Zapraszam na 4. Rally Elektrenai 2018 i trzymajcie kciuki! ”

Fot. Tomasz Filipiak
Do Góry