„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Classic Auto Cup, RO, KJS

IV runda Motointegrator Classicauto Cup na Torze Jastrząb

Czwarta eliminacja odbędzie się na Motointegrator Classicauto Cup Autodromie Jastrząb już 10 września. Zapisy na zawody otwarte będą do dnia 2 września, lub do zapełnienia listy startowej.

MCA Cup to największa w Polsce impreza rajdowo-wyścigowa dla kierowców amatorów. Przygotowana została z myślą o pasjonatach klasycznej motoryzacji. Do udziału w zawodach nie jest wymagane posiadanie licencji, ani pilota, dzięki czemu jest to idealna okazja do treningów i doskonalenia swoich umiejętności jazdy. Rywalizacja sportowa prowadzona jest w oparciu o podział na 6 grup. W tym roku w dotychczasowych eliminacjach wystartowało ponad 200 zawodników!

IV puchar MCA CupAktualnie na prowadzenie w poszczególnych grupach wysunęli się:
– Adam Augustyniak (BMW E30 325e); Grupa I
– Łukasz Gałganow i Sylwia Wiercioch (BMW E30 M20); Grupa II
– Arkadiusz Błaszczyk (Honda Integra); Grupa III
– Paweł Wójtowicz (Porsche 944T); Grupa IV
– Sebastian Kwiecień (Subaru Impreza); Grupa V
– Paweł Żelazo i Katarzyna Wróbel (Honda Civic). WRC Challenge

Podczas eliminacji odbywają się także dodatkowe puchary, takie jak: Puchar Toyoty, Muscle Car Challenge; Mercedes Challenge, Puchar Pań i inne.
W ramach zawodów przewidziano dwa przejazdy zapoznawcze oraz 5 prób z mierzonym czasem, które wliczane są do klasyfikacji. Wykorzystując możliwości nowoczesnego obiektu, zaplanowano techniczną trasę o długości około 3 km z szybką prostą, wzniesieniem i krętymi fragmentami, wszystko po idealnie gładkim asfalcie.

To pierwsza w historii MCA Cup, eliminacja na tym torze, który do użytku został oddany w maju 2014 r. Autodrom Jastrząb w krótkim czasie zyskał wielu zwolenników. Jest bardzo dobrze skomunikowany z Warszawą. Zlokalizowany jest nieopodal trasy S7, niecałe pół godziny drogi od Radomia.
Zapisy na zawody oraz regulmin imprezy są już dostępne na stronie organizatora. Więcej informacji znajdziecie na profilu Classicauto Cup na Facebooku. Zachęcamy także do kibicowania swoim faworytom i śledzenia ich postępów.
Do Góry