Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Classic Auto Cup, RO, KJS

Inter Cars Classicauto Cup 2017 wraca do Kielc

Wraz z nadejściem końca wakacji wraca rywalizacja w ramach Inter Cars Classicauto Cup. Już 9 września zawodnicy znowu zawitają na Torze Kielce w Miedzianej Górze, by zmierzyć się ze sobą w czasie 4. rundy pucharu.

Zgodnie z zapowiedziami wracamy po przerwie wakacyjnej. Przedostatnia runda odbędzie się na lubianym przez kierowców torze w Miedzianej Górze, który na stałe zapisał się w historii polskiego motorsportu. Trasa tradycyjnie będzie bardzo techniczna, a ostatni jej fragment będzie przebiegał odcinkiem leśnym. Na piątek 8 września przygotowaliśmy nieobowiązkową rundę treningową, a właściwa rywalizacja odbędzie się w sobotę 9 września

– mówi Tomasz Ważyński, organizator cyklu Inter Cars Classicauto Cup.

W serii Classicauto Cup mogą wziąć udział kierowcy zarówno youngtimerów, jak i najnowszych modeli samochodów. Auta są przydzielone do różnych grup i klas, m.in. ze względu na pojemność i rocznik. W ramach zmagań zostaną rozegrane dodatkowe puchary.

Podobnie jak we wcześniejszych rundach, we współpracy z Toyota Team Classic przygotowaliśmy puchar Toyota Cup dla posiadaczy wszelkich aut tej marki. Oddzielną rywalizację mają również samochody amerykańskie, a także kobiety za kierownicą w ramach Puchar Pań

– dodaje Tomasz Ważyński.

Obserwowanie rywalizacji ułatwi topografia toru – kibice mogą bowiem dopingować zawodników z balkonu budynku głównego, znajdującego się w sąsiedztwie toru.

Regulaminy i więcej informacji można znaleźć tutaj.
Do Góry