Kategoria: Super Rally, Terenowe

I runda GEPA Logistics SUPER RALLY – podsumowanie

W pierwszy weekend marca, na terenie gminy Oława i miasta Oława, rozegrana została I runda GEPA Logistics SUPER RALLY, będącą  jednocześnie I rundą walki o  Puchar Can-Am. To były 3 dni pełne emocji, pierwszych promyków wiosennego słońca, niekończących się rozmów o motorsporcie i oczywiście walki o jak najlepsze czasy przejazdów. Wszędzie roztaczała się miła, sportowa atmosfera współzawodnictwa – jedyna i niepowtarzalna, która sprawia, że na te trzy dni zapominamy o troskach życia codziennego, a przenosimy się w świat cross-country. Tym razem pojawiło się wiele nowych załóg m.in. z Oławy, Wrocławia, Łodzi itd. i zawiązało się wiele nowych przyjaźni pomiędzy stałymi bywalcami Super Rally a zawodnikami, którzy przyjechali po raz pierwszy.

Baza, miasteczko maszyn wraz z całym zapleczem sanitarno-gastronomicznym, jak również start honorowy ulokowane zostały w centralnym punkcie miasta i zdominowały na czas imprezy cały oławski rynek. Mieszkańcy wspaniale przyjęli zaistniałe utrudnienie w ruchu i wyszli tłumnie na ulicę, witając zawodników miłymi transparentami oraz machając do nich na trasie. Mnóstwo dzieci i dorosłych miało niepowtarzalną okazję z bliska zobaczyć wspaniałe maszyny, która przyjechały z całej Polski, jak również samemu spróbować jazdy pojazdami marki Can-Am, które zostały przygotowane do testów przez importera – firmę Taurus Sea Power z Gdańska. A są to pojazdy mega mocne i mega szybkie, a najlepszym dowodem na to, jest fakt, że najlepszy czas wśród wszystkich 130 startujących zawodników osiągnął Łukasz Łach za kierownicą Can-Ama XDS X3. Łukasz, chapeau bas!

W sumie linię startu przekroczyło 81 załóg w 9 klasach. Dzięki przychylności i nieocenionej pomocy Władz Gminy Oława udało się wytyczyć dwa odcinki testowe, niezbyt oddalone od siebie, co umożliwiło sprawną organizację przejazdów startujących.  Specyfika  ukształtowania dróg polnych z długimi prostymi odcinkami sprzyjała tym razem zawodnikom prowadzącym pojazdy o dużej mocy i osiągających wysokie  prędkości maksymalne. Emocji sportowych i zwrotów akcji, jak zwykle nie zabrakło. Kilka załóg boleśnie doświadczył sportowy pech awarii,  a dla kilku innych droga okazała się zbyt wąska. Miłym zaskoczeniem był najliczniejszy jak do tej pory, udział w Super Rally pań za kierownicą bądź też na siedzeniu pilota. Zawodniczki świetnie dawały sobie radę i pozostawiały niektórych panów z tyłu.

W ramach serii GEPA Logistics Super Rally 2017 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasie SSV, SSV Turbo mieli szansę powalczyć o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w I rundzie Pucharu Can-Am Super Rally.

Dwudniowe zmagania zakończone zostały ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród na scenie przez władze gminy i miasta przy uroczyście wybuchających fajerwerkach.

Irek Ostafin „ATV Kotoń” – 1 miejsce w klasie Quad 4×4 oraz 1 miejsce w Pucharze Can-Am w klasie Quad 4×4:

Przyjechałem do gminy Oława / miasta Oława z nastawieniem na dobrą zabawę i oczywiście pościągać się trochę. Patrząc na listę startową, liczyłem na miejsce w pierwszej dziesiątce, raczej nie licząc na to, że uda mi „dopchać” do podium. Trasy raczej proste, położone w fajnym terenie, gdzie można było się wyszaleć, ale z uwagą na szykany i zakręty, w których można było popełnić sporo błędów. Udało się wygrać, duża w tym zasługa sprzętu (Can-Am Renegade) i kolegów z ATV KOTOŃ, którzy mnie mocno dopingowali. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie gmina i miasto Oława oraz przyjazne nastawienie mieszkańców. Impreza super zorganizowana i z rozmachem. Wrócę tutaj na pewno.

Konrad Kacper Kamiński  – 1 miejsce w klasie SSV:

Impreza Super Rally to świetny sposób na spędzenie czasu. Przyjechaliśmy do gminy Oława / miasta Oława bez tak naprawdę, żadnego nastawienia, bo nie byliśmy wcześniej. Okazuje się, że fajna organizacja oraz kontakt z organizatorami sprawia, że z pewnością będziemy się pojawiać na kolejnych rundach GEPA Logistic Super Rally w tym sezonie. Skoro było do przejechania podczas imprezy ponad 100 km tras, to znaczy, że naprawdę jest co robić. Baza umieszczona w centrum miasta to też dodatkowa atrakcja dla mieszkańców, którzy mogą z bliska zobaczyć motorsport. Dodatkowo ilość nagród dla zwycięzców sprawia, że motywacja i chęć walki rośnie wśród zawodników. Świadczy też o tym frekwencja. Ponad 80 załóg na starcie to też wielkie wyzwanie i organizacyjne i logistyczne. W tej kwestii też widać, że pracują przy Super Rally zaangażowani profesjonaliści. Do zobaczenia na drugiej rundzie w Białce Tatrzańskiej.

Konrad Gola „Moto-Rad Racing Team” – 1 miejsce w klasie Sport do 150:

Podsumowując, odcinki testowe były bardzo szybkie oraz wymagający dla kierowcy i samochodu. Duże brawa za organizację i za przygotowanie całej imprezy oraz stworzenie miłej rajdowej atmosfery. Konkurencji było dosyć sporo, także rywalizacja była ogromna, aby zająć 1 miejsce na podium. W drużynie Moto-Rad Racing Team nie zawiodło nic ani załoga, ani samochód i ukończyliśmy I rundę na najwyższym miejscu na podium. Życzę Wam i sobiem aby wszystkie imprezy motorsportowe, były na tak dobrym poziomie jak I runda GEPA Logistics SUPER RALLY / gmina Oława / miasto Oława.

Michał Szczurtek „Łódzki Klub Offroadowy”  – 1 miejsce w klasie Super Sport do 150:

To była nasza pierwsza impreza pod szyldem Super Rally. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji Super Rally i przygotowania trasy. Zwykle startujemy w rajdach przeprawowych, więc dużym zaskoczeniem było dla nas tempo imprezy. Było bardzo szybko. Wielokrotnie zamykaliśmy na odcinkach licznik, jechaliśmy na permanentnej odcince i mocno naginaliśmy prawa fizyki w zakrętach, co spotykało się z aplauzem ze strony licznie zgromadzonych kibiców. Jest gdzie, jest z kim, więc na pewno jeszcze wrócimy ścigać się na Super Rally!

Robert Obroślak „Militarne 4×4 Rally Team” – 1 miejsce w klasie Super Sport pow. 150:

Sezon rajdowy 2017 rozpoczęty. Po zimowej przerwie, z dużą przyjemnością, przemierzyliśmy blisko 500 km, aby wystartować w I rundzie GEPA Logistics SUPER RALLY – gmina Oława / miasto Oława. Runda ta zakończyła się dla nas bardzo szczęśliwie, pomimo że w pierwszym dniu awarie i pechowe sytuacje nie odstępowały nas na krok. W niedzielę postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Jechaliśmy na granicy naszych i auta możliwości. Nie mieliśmy żadnych przygód. Na mecie, po ogłoszeniu wyników nieoficjalnych, okazało się, że odrobiliśmy straty i wygrywamy o 0,2 s. (tak, tak! dwie-dziesiąte sekundy) z drugim i 0,4 s. (tak, tak! cztery-dziesiąte sekundy) z trzecim. Przygotowaniem i obsługą serwisową naszego auta zajmuje się firma AB MOTORSPORT – Dzięki! Dziękujemy również za pomoc Rafałowi Kowalskiemu, Waldkowi Kuriacie, Organizatorom i Kolegom Rajdowcom.

Wyniki I rundy GEPA Logistics SUPER RALLY:

Klasa Moto:

 1. Wojciech Rencz
 2. Marcin Suchodolski
 3. Tomasz Bartoszuk

Klasa Quad 2×4:

 1. Przemysław Dąbek
 2. Rafał Pazdur
 3. Rafał Węglarowicz

Klasa Quad 4×4:

 1. ATV Kotoń Irek Ostafin
 2. Adam Krysiak
 3. ATV Kotoń Leszek Kotarba

Klasa SSV:

 1. Konrad Kamiński / Piotr Podralski
 2. Xavier Retat / Daniel Krzyszpin
 3. Piotr Cierzniewski / Michał Kazimierczak

Klasa SSV TURBO:

 1. Łukasz Łach
 2. Mariusz Woźniczko
 3. Nicolas Retat / Mateusz Rozkosz

Klasa Super Sport powyżej 150 KM:

 1. Robert Obroślak / Andrzej  Boguń
 2. Adam Biliński / Artur Janda
 3. Tomasz Wojtyra / Radosław Linder

Klasa Super Sport poniżej 150 KM:

 1. Michał Szczurtek / Sebastian Klonowski
 2. Andrzej Dudziak / Ludwik Wikowicz
 3. Mariusz Jeziorski / Przemysław Krzak

Klasa Sport powyżej 150 KM:

 1. Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk
 2. Jakub Zawłocki / Paweł Grzybowski
 3. Wojciech Stala / Krzysztof Jednoróg

Klasa Sport poniżej 150 KM:

 1. Konrad Gola / Hubert Smuga
 2. Stanisław Kajdy / Anna  Kajdy
 3. Rafał Motyka / Mateusz Motyka

Puchar Can-Am, klasa Quad 4×4:

 1. ATV Kotoń Irek Ostafin
 2. Adam Krysiak 
 3. ATV Kotoń Leszek Kotarba

Puchar Can-Am, klasa SSV:

 1. Łukasz Łach
 2. Adam Goński
 3. Marek Kubiczek / Damian Gacek

W tym miejscu serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Oława Janowi Kownackiemu, Burmistrzowi Tomaszowi Frischmannowi, Sponsorom, Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Oławie, grupie Ratownictwa Medycznego Rota-Med, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Oława, z jednostek: w Bystrzycy, Osieku, Owczarach i Siedlcach,  Sędziom,  Grupie  Brzeg  4X4, firmie Kowal – Rafał Kowalski, GEPA Logistics, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, Mudmaster.pl, Quersus, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, Kager, NTT System, eopony4x4.pl, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, oponyquad.pl, MAXXIS, Manta, Inflandia, Tubes International, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Czapki Kegel-Błażusiak, MoneyWell Investment, MercedesAutoCentrum.pl, Hotel Jakub Sobieski w Oławie oraz oczywiście mieszkańcom gminy Oława i miasta Oława, a także wszystkim kibicom licznie przybyłym na odcinki testowe.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”669″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” ngg_triggers_display=”never” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

komentarzy
Do Góry