Kategoria: WRC

Hyundai z apetytem na pierwsze podium w Rajdzie Finlandii

Po znakomitym występie w Rajdzie Polski Hyundai Motorsport chce znaleźć się po raz pierwszy na podium w Rajdzie Finlandii. W ubiegłym roku najlepszym rezultatem było czwarte miejsce. Teraz dzięki nowej specyfikacji samochodu ich nadzieje wzrastają. Celem jest również zmniejszenie straty punktowej do liderującego zespołu M-Sport.

Hyundai jest obecnie w bardzo dobrej formie. Rajd Polski pokazał potencjał wśród ich kierowców, którzy zameldowali się kolejno na pierwszym, drugim i czwartym miejscu. Było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo zespołu Hyundaia. Tym samym różnica do prowadzącego M-Sportu jest już niewielka, bo wynosi zaledwie 22 punkty.

Rajd Finlandii to spektakularne wydarzenie, przede wszystkim dla kibiców. To właśnie dla nich wszystkie załogi przekraczają prawa fizyki. Rajd Finlandii należy do najszybszych rajdów w całym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zespół Hyundaia odbył stosowne testy pod koniec maja oraz w środku lipca, aby przygotować się do Rajdu Finlandii. Thierry Neuville ze swoim pilotem wzięli także udział w Autoglym Rally, który odbył się w ubiegły weekend.

Michel Nandan – szef zespołu Hyundaia:

Rajd Polski to dla nas fantastyczny wynik. Jednakże wiemy, że nie możemy się teraz zatrzymać, musimy nadal ciężko trenować i pracować. Musimy być nadal bardzo skoncentrowani, aby liczyć się w walce o tytuł Mistrza Świata. Rajd Finlandii to jeden z najbardziej ekscytujących rajdów i tak też będzie w tym roku. Po wygranej w Rajdzie Polski na nawierzchni szutrowej wiemy, że nasz Hyundai i20 Coupe WRC jest jak najbardziej konkurencyjny. Rajd Finlandii do łatwych rajdów nie należy. Ogromne prędkości sprawiają, że każdy najmniejszy błąd może zakończyć się tragicznie. Nigdy na tym rajdzie nie byliśmy na podium, dlatego to jest nasz priorytet. Tym samym, jeśli chcemy zmniejszyć różnice w mistrzostwach świata w klasyfikacji producentów do prowadzącego M-Sportu, musimy spowodować, aby trzy nasze załogi zajęły wysokie pozycje. Taki rezultat, jaki udało nam się osiągnąć w Rajdzie Polski, byłby fantastyczny, ale wiemy, że tutaj będzie naprawdę twarda walka.

Hayden Paddon:

Rajd Finlandii należy do jednego z moich ulubionych, jest bardzo szybki i ma niezwykłą historię. Doskonale wiemy, jaki ten rajd może być podstępny. Ogromne prędkości, długie skoki oraz trudne zakręty, to wszystko na nas czeka w najbliższy weekend. Startowałem już tutaj tyle razy, że jestem wdzięczny i cieszę się, że mam doświadczenie aby tu startować. W tym rajdzie czuję się jak w domu, dlatego zrobimy wszystko, aby widzowie mieli dużo frajdy z naszej jazdy. Rajd Polski dodał nam skrzydeł i poczuliśmy, że może być naprawdę dobrze i z takim nastawieniem wyruszamy na Rajd Finlandii.

Thierry Neuville:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przygotowania samochodu na Rajd Polski. Mamy nadzieję, że ten poziom się utrzyma do końca sezonu. Auto wygląda naprawdę na bardzo mocne, a dwa zwycięstwa na nawierzchni szutrowej pokazują, jak możemy być konkurencyjni. Jesteśmy pewni, że możemy konkurować w mistrzostwach świata. Wiemy, że Rajd Finlandii jest bardzo trudny i że margines popełnienia błędu jest minimalny, ale jesteśmy przygotowani na dobre widowisko.

Dani Sordo:

Będąc bardzo blisko podium w Rajdzie Polski jesteśmy pełni nadziei, że w Finlandii znajdziemy się w pierwszej trójce na mecie. To dla nas sezon pełen niespodzianek. Były pozytywne momenty, ale były również wyzwania. Mieliśmy parę problemów, ale w chwili obecnej jesteśmy zdeterminowani do wygrywania. Drugą część tego sezonu chcemy zakończyć bardzo pozytywnie. Rajd Finlandii jest trudnym wyzwaniem, ale zrobimy wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej kierowców rajdowych mistrzostw świata.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry