Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai utrzymał drugie miejsce po Rajdzie Australii

Hyundai Motorsport utrzymał drugie miejsce w Mistrzostwach Producentów WRC po udanym Rajdzie Australii, w którym wszystkie trzy samochody Hyundai i20 WRC dojechały w czołowej ósemce.
 
Hayden Paddon (#8, Hyundai i20 WRC) ukończył swój czwarty rajd w najlepszej piątce zawodów w tym sezonie. Jego kolega z zespołu Hyundai Shell World Rally Team, Thierry Neuville, zakończył zmagania na dobrym siódmym miejscu, zdobywając ważne punkty dla zespołu do klasyfikacji generalnej producentów.

Dla Paddona był to niemal „domowy” rajd. Konsekwentne działanie i spokojna jazda, zaowocowały dwoma zwycięstwami na odcinkach specjalnych w sobotę rano. Dzięki temu zrealizował postawione przed rajdem założenia taktyczne, a także wypełnił oczekiwania kibiców, przez co zyskał sobie kolejnych sympatyków i zdobył zaufanie całego zespołu. – To był solidny ostatni dzień i miły, pozytywny weekend – komentuje Paddon. – Byłem zadowolony z naszego dzisiejszego tempa i cieszyłem się z jazdy samochodem. Byliśmy trochę na ziemi niczyjej z dużą stratą do zawodników przed nami i równie wielką przewagą nad rywalami za nami, więc skupiliśmy się na doprowadzeniu samochodu do mety w pierwszej piątce zawodów, zbierając ważne punkty, które pomogły zespołowi utrzymać drugie miejsce w klasyfikacji producentów. Dla mnie był to fantastyczny weekend. Szczególnie w sobotę rano, po dwóch oesowych zwycięstwach. Ogólnie byłem zadowolony z samochodu i mojej własnej postawy. To było wspaniałe, widzieć tak wiele wsparcia od fanów. To daje mi takiego „kopa do działania” i sprawia, że ​​Rajd Australii jest szczególnym wydarzeniem. Dziękuję także zespołowi za ich ciężką pracę w ten weekend.

Neuville skupił się w ten weekend na zbieraniu punktów dla zespołu i osiągnął ten cel, dojeżdżając na bezpiecznym, ale wysokim siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej. – Czysta i bezpieczna jazda przez cały weekend, nie podejmowałem ryzyka i po prostu upewniałem się, że przejadę rajd aż do pomyślnego końca – mówi Belg. – Nie było powodu, by cisnąć. Skupiliśmy się raczej na zbieraniu jak największej ilość punktów dla zespołu. Ta runda jest bardzo przyjemna, a my mieliśmy przyzwoity weekend. Zmagaliśmy się nieco z czasem, głównie w pierwszym dniu, z powodu naszej pozycji na trasie, co oznaczało trochę czyszczenia i poniesionych strat. Ogólnie poprawialiśmy ustawienia w samochodzie w ciągu trzech dni rywalizacji. Jestem zadowolony ze sposobu pracy. Zbliżyliśmy się do czołówki na tym rajdzie.

Dani Sordo odnalazł dobry rytm w swoim debiutanckim starcie w tej wersji Rajdu Australii, potwierdzając to trzema wygranymi odcinkami specjalnymi na początku zmagań, ostatecznie kończąc rajd na ósmym miejscu. – Jestem bardzo zadowolony z tego rajdu, a także z osiągów samochodu. Skupiliśmy się dziś rano na bezproblemowej jeździe do mety. Pozycje były bardzo bezpieczne, jednak musieliśmy troszeczkę powalczyć. To był mój pierwszy start w nowym formacie Rajdu Australii i czuję, że nauczyłem się wiele. Miło było wygrać trzy odcinki specjalne na początku. Czułem, że jesteśmy coraz lepsi z każdym dniem. Podczas ostatniego dnia spróbowaliśmy kilku nowych rzeczy w samochodzie, z których miejmy nadzieję skorzystamy w przyszłości. To był świetny weekend!

Hyundai Motorsport ukończył swój drugi Rajd Australii. Wszystkie trzy Hyundaie i20 WRC dojechały bezpiecznie do mety, a taki był priorytet zespołu. – Musimy osiągnąć nasz cel na każdym rajdzie, zachowując drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, co jest najważniejsze. Rajd Australii jest bardzo wymagającą imprezą. Zespołowa praca pozwala wykorzystać potencjał samochodu. Hayden miał dobry weekend. Chciał stanąć na podium. Jednak z kilku powodów nie było to możliwe. Wygrane odcinki specjalne, a także konkurencyjna dyspozycja na przestrzeni całego weekendu sprawiają, że może być z siebie dumny. Thierry zdobył sporo punktów i Dani spisał się dobrze na nieznanych etapach. Możemy być w miarę zadowoleni z imprezy, choć zawsze szukamy możliwości do zmniejszenia różnic do tych z przodu. Przechodzimy teraz do Europy, gdzie będziemy mocno naciskać w trzech ostatnich wydarzeniach sezonu z drugiego miejsca w mistrzostwach, które jest naszym najważniejszym celem. Dziękuję wszystkim za ich wysiłek w ten weekend – skomentował Michel Nandan, szef zespołu.

Rajdowe Mistrzostwa Świata powracają do Europy w ramach 11. rundy sezonu, Rajdu Korsyki, na początku października. Hyundai Motorsport wystawi cztery samochody z Neuvillem i Sordo, Paddonem i Kevinem Abbringiem, powracającym do Hyundai Mobis World Rally Team.
Do Góry