Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai podał składy do Rajdu Argentyny i Chile. Powrót Mikkelsena i kolejny start Loeba

Hyundai Motorsport zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami stara się optymalnie dobrać skład zespołu, aby w każdej rundzie zyskać szansę na jak największą liczbę punktów. W zbliżających się Rajdach Argentyny i Chile ponownie za kierownicą Hyundaia zobaczymy Andreasa Mikkelsena.

Dla koreańskiego zespołu ten sezon wydaje się kluczowy i według zasady „wszystkie ręce na pokład” Andrea Adamo planuje zdobyć tytuł mistrzowski dla koncernu. Czasem podejmując decyzję, które nie są korzystne dla wszystkich zawodników. Ostatnio Andreas Mikkelsen skarżył się na postanowienia szefostwa. Hyundai ogłosił skład na kolejne dwie rundy. W Rajdzie Argentyny i Chile został uwzględniony Mikkelsen. Poza Norwegiem zobaczymy oczywiście jedynego stałego kierowcę ekipy z Alzenau – Thierrego Neuville’a  Ostatni wolny fotel na te dwa wydarzenia podzielą między sobą Dani Sordo i Sebastian Loeb. Hiszpan wystartuje w Argentynie, natomiast „Super Seb” pojedzie w Chile.

„Patrząc na te wydarzenia staraliśmy się znaleźć połączenie pewnego rodzaju spójność z możliwością wykazania się każdej z ekip. Thierry i Andreas wezmą udział w tych dwóch rajdach i będą gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie. Dla Daniego Sordo Argentyna jest istotnym punktem, dlatego wierzę, że będzie mógł zaprezentować wysokie tempo niczym z Rajdu Meksyku. Natomiast doświadczenie Sebastiana Loeba w Rajdowych Mistrzostwach Świata jest tak duże, że na pewno przyda się w trakcie nowego rajdu” – skomentował Andrea Adamo
Do Góry