Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Hyundai Motorsport rezygnuje z wystawienia Andreasa Mikkelsena na Korsyce

Hyundai Motorsport w oficjalnym komunikacie poinformował, że Andreas Mikkelsen nie wystąpi w Rajdzie Korsyki. Roszady w składzie koreańskiego koncernu mają jeden cel. Zapewnienie możliwe największej liczby punktów. Dlatego poza Thierrym Neuvillem na Korsyce zobaczymy Daniego Sordo i Sebastiana Loeba.

Angaż Norwega na kolejny sezon w WRC, był dla wielu zdziwieniem. Duży kredyt zaufania jakim obdarzył Andreasa Mikkelsena zespół z Alzenau okazuje się powoli zmieniać, ponieważ centrala Hyundaia naciska na efektywne wykorzystywanie każdej rundy pod kątem wyników i punktów. Cel na sezon 2019 wydaje się dość łatwo określony – mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów, to absolutne minimum. Postawienie na Daniego Sordo i Sebastiana Loeba w Rajdzie Korsyki jest bardzo racjonalnym posunięciem, ponieważ są to specjaliści od nawierzchni asfaltowej. Jedynie Thierry Neuville prawdopodobnie posiada stabilną sytuację w drużynie. Taki rozwój wydarzeń sprawia, że Belg może być jedynym stałym kierowcom Hyundaia w WRC w tym roku. Reszta samochodów będzie obstawiana w zależności od potrzeb.

Pod dużym znakiem zapytania są starty Andreasa Mikkelsena w Rajdzie Niemiec i w Hiszpanii, gdzie nawierzchnia asfaltowa jest ważna częścią ogólnego wyniku. Na razie nie znamy stanowiska zespołu w tej sprawie. Hyundai odniósł się jedynie do bieżącej decyzji w następujący sposób – „decyzja o zmianie składu kierowców ma pomóc zespołowi w każdej rundzie walczyć o podium”
Do Góry