Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai Motorsport rezygnuje z wystawienia Andreasa Mikkelsena na Korsyce

Hyundai Motorsport w oficjalnym komunikacie poinformował, że Andreas Mikkelsen nie wystąpi w Rajdzie Korsyki. Roszady w składzie koreańskiego koncernu mają jeden cel. Zapewnienie możliwe największej liczby punktów. Dlatego poza Thierrym Neuvillem na Korsyce zobaczymy Daniego Sordo i Sebastiana Loeba.

Angaż Norwega na kolejny sezon w WRC, był dla wielu zdziwieniem. Duży kredyt zaufania jakim obdarzył Andreasa Mikkelsena zespół z Alzenau okazuje się powoli zmieniać, ponieważ centrala Hyundaia naciska na efektywne wykorzystywanie każdej rundy pod kątem wyników i punktów. Cel na sezon 2019 wydaje się dość łatwo określony – mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów, to absolutne minimum. Postawienie na Daniego Sordo i Sebastiana Loeba w Rajdzie Korsyki jest bardzo racjonalnym posunięciem, ponieważ są to specjaliści od nawierzchni asfaltowej. Jedynie Thierry Neuville prawdopodobnie posiada stabilną sytuację w drużynie. Taki rozwój wydarzeń sprawia, że Belg może być jedynym stałym kierowcom Hyundaia w WRC w tym roku. Reszta samochodów będzie obstawiana w zależności od potrzeb.

Pod dużym znakiem zapytania są starty Andreasa Mikkelsena w Rajdzie Niemiec i w Hiszpanii, gdzie nawierzchnia asfaltowa jest ważna częścią ogólnego wyniku. Na razie nie znamy stanowiska zespołu w tej sprawie. Hyundai odniósł się jedynie do bieżącej decyzji w następujący sposób – „decyzja o zmianie składu kierowców ma pomóc zespołowi w każdej rundzie walczyć o podium”
Do Góry