Kategoria: WRC

Hyundai i20 R5 odświeżony

fot. Hyundai Motorsport

Zmienne fazy rozrządu, nowa mapa silnika i ulepszone amortyzatory – to tylko niektóre aktualizacje jakich dokonał Hyundai Motorsport w i20 R5. Auto zadebiutowało we wrześniu 2016 roku. Inżynierowie wykorzystali więc ostatniego „jokera”, pozwalającego na wprowadzenie zmian w samochodzie w ciągu pierwszych dwóch lat jego sprzedaży.

Najważniejszą kwestią jest ulepszenie jednostki napędowej. Dzięki zmiennej fazie rozrządu i nowej mapie, z silnika o pojemności 1,6 litra, udało się wyciągnąć więcej mocy. Ingerowano jednak nie tylko w motor, ale także w zawieszenie. Poprawiono amortyzatory. Ulepszono również pracę dyferencjałów w samochodach.

W zmienione części i ulepszenia będą wyposażone wszystkie auta, które trafią do klientów po 1 marca. Ci, którzy zakupili je wcześniej również będą mogli zaktualizować je do najnowszej wersji.

Andrea Adamo z Hyundai Motorsport:

Starając się jak najlepiej zadbać o klientów zawsze chcemy się upewnić, że mogą rywalizować na samym czele dowolnie wybranego przez siebie cyklu rywalizacji. Szybkie tempo rozwoju w kategorii R5 oznacza, że ​​musimy nieustannie pracować, aby to zagwarantować. Te najnowsze ulepszenia są najważniejsze od czasu debiutu samochodu. Pozwolą naszym klientom ponownie rzucić wyzwanie zwycięstwom w rajdach i tytułom mistrzowskim na całym świecie. W tym sezonie nasi klienci rywalizują w szerszej gamie mistrzostw, więc musimy upewnić się, że kontynuujemy naszą pracę, aby mogli oni pozostać konkurencyjni w każdych warunkach.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry