Kategoria: WRC

Hyundai i20 Coupe WRC zaprezentowany

Hyundai Motorsport zaprezentował dziś na Monzy nowego i20 Coupe WRC. Samochód przybrał barwy podobne do tegorocznych, choć nieco bardziej stonowane.

Samochód przygotowany jest według nowego regulaminu, który wejdzie w życie w nadchodzącym roku. Rajdówka stała się bardziej agresywna, a jej moc może sięgnąć nawe 380 koni mechanicznych. Do tej pory przejechała około 6000 kilometrów testowych, a kolejne jazdy są już zaplanowane.

Jesteśmy na początku nowej ery sportu z dużymi zmianami regulaminowymi. To świetne wyzwanietechniczne i w tym pokładamy nasz entuzjazm. To okazja, by sprawdzić w praktyce wszystko, czego się nauczyliśmy i doświadczyliśmy w ostatnich trzech sezonach. Wszyscy zaczynają od nowa, jesteśmy równi. Po zakończeniu sezonu 2016 na drugim miejscu, chcemy zademonstrować naszą zdolność walki o mistrzostwo – jesteśmy przekonani, że Hyundai i20 Coupe WRC pomoże nam to osiągnąć

– mówił Michel Nandan, szef zespołu. Skład załóg będzie niezmienny: samochody poprowadzi trzech kierowców, Neuville, Paddon i Sordo, wraz ze swoimi pilotami.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”644″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” ngg_triggers_display=”never” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry