Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai chce na nowo rozpocząć sezon

fot. Hyundai Motorsport

Pierwsza runda WRC – Rajd Monte Carlo – nie był dla ekipy Hyundaia zbyt udany. Najlepszy rezultat uzyskali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, zajmując piątą pozycję. Od początku zmagań musieli jednak odrabiać ponad 4-minutową stratę z pierwszego odcinka specjalnego.

Michel Nandan, szef zespołu:

Musimy szybko zapomnieć o rozczarowaniach podczas Monte Carlo. Chcemy rozpocząć nasz sezon na nowo w Szwecji, gdzie czekają nas zupełnie inne wyzwania.

Ekipa Hyundaia dobrze wspomina zmagania w zimowym klasyku w sezonach 2015 i 2016. Drugie miejsca zajmowali wtedy kolejno Neuville i Paddon. Zeszłoroczna rywalizacja nie poszła jednak zgodnie z planem.

Thierry Neuville:

W zeszłym roku mieliśmy dobrą prędkość, ale niestety sytuacja nie zakończyła się dobrze, kiedy musieliśmy się wycofać. W tym roku zamierzam ponownie walczyć o zwycięstwo, ale z lepszym wynikiem!

Do rywalizacji za sterami i20 Coupe WRC powracają Hayden Paddon i Seb Marshall, przejmując auto załogi Dani Sordo / Carlos Del Barrio.

Hayden Paddon:

Wydaje się, że minęło sporo czasu, odkąd startowaliśmy w Australii. Szwecja będzie nowym początkiem. Będę się starał powtórzyć występ, który dwa lata temu zakończyłem na podium.

Dobrze przed zmaganiami nastawiony jest Andreas Mikkelsen, startujący z Andersem Jægerem. Fragmenty rajdu będą przebiegać przez granicę z Norwegią.

Andreas Mikkelsen:

To dla nas szczególne wydarzenie, ponieważ możemy przekroczyć granicę naszej rodzinnej Norwegii. Mamy wiele wsparcia od fanów, rodziny i przyjaciół. To piękne wydarzenie.

Rajd Szwecji rozpocznie się już 15 lutego.
Do Góry