Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai chce na nowo rozpocząć sezon

fot. Hyundai Motorsport

Pierwsza runda WRC – Rajd Monte Carlo – nie był dla ekipy Hyundaia zbyt udany. Najlepszy rezultat uzyskali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, zajmując piątą pozycję. Od początku zmagań musieli jednak odrabiać ponad 4-minutową stratę z pierwszego odcinka specjalnego.

Michel Nandan, szef zespołu:

Musimy szybko zapomnieć o rozczarowaniach podczas Monte Carlo. Chcemy rozpocząć nasz sezon na nowo w Szwecji, gdzie czekają nas zupełnie inne wyzwania.

Ekipa Hyundaia dobrze wspomina zmagania w zimowym klasyku w sezonach 2015 i 2016. Drugie miejsca zajmowali wtedy kolejno Neuville i Paddon. Zeszłoroczna rywalizacja nie poszła jednak zgodnie z planem.

Thierry Neuville:

W zeszłym roku mieliśmy dobrą prędkość, ale niestety sytuacja nie zakończyła się dobrze, kiedy musieliśmy się wycofać. W tym roku zamierzam ponownie walczyć o zwycięstwo, ale z lepszym wynikiem!

Do rywalizacji za sterami i20 Coupe WRC powracają Hayden Paddon i Seb Marshall, przejmując auto załogi Dani Sordo / Carlos Del Barrio.

Hayden Paddon:

Wydaje się, że minęło sporo czasu, odkąd startowaliśmy w Australii. Szwecja będzie nowym początkiem. Będę się starał powtórzyć występ, który dwa lata temu zakończyłem na podium.

Dobrze przed zmaganiami nastawiony jest Andreas Mikkelsen, startujący z Andersem Jægerem. Fragmenty rajdu będą przebiegać przez granicę z Norwegią.

Andreas Mikkelsen:

To dla nas szczególne wydarzenie, ponieważ możemy przekroczyć granicę naszej rodzinnej Norwegii. Mamy wiele wsparcia od fanów, rodziny i przyjaciół. To piękne wydarzenie.

Rajd Szwecji rozpocznie się już 15 lutego.
Do Góry