Kategoria: WRC

Hyundai chce bronić prowadzenia w klasyfikacji producentów

for. Hyundai Motorsport

Pierwsza szutrowa impreza w tym sezonie – Rajd Meksyku – już w nadchodzący weekend. Zespół Hyundai Motorsport wyrusza na to wydarzenie z dobrymi humorami i dużymi nadziejami na przyzwoity wynik. Wpływa na to zwycięstwo Thierrego Neuville’a i trzecie miejsce Andreasa Mikkelsena w ostatnim Rajdzie Szwecji. Dzięki temu team awansował na pierwszą pozycję w klasyfikacji producentów. Zawodnicy i władze zespołu chciałyby kontynuować zwycięską passę, lecz zdają sobie sprawę z przeciwności jakie stawia przed nimi Meksyk. Problemem będzie głównie temperatura i wysokość nad poziomem morza. Nie są to najlepsze warunki dla pracujących na najwyższych obrotach silników.

Michel Nandan, szef zespołu:

Musimy zmierzyć się z Rajdem Meksyku z realistycznymi oczekiwaniami. Mamy nadzieję obronić naszą przewagę w mistrzostwach, zdobywając kolejny dobry wynik.

Do tej pory zespół Hyundaia pozytywnie wspomina tę imprezę. Zdobył tutaj swoje pierwsze podium w WRC w 2014 roku. Dobrze nastawiony jest także Thierry Neuville, który w zeszłym sezonie był tutaj trzeci. Wystartuje niezmiennie ze swoim stałym pilotem Nicolasem Gilsoulem.

Thierry Neuville:

Miło wspominam Meksyk. Rajd ma bardziej swobodną atmosferę i ogólnie jest nieco spokojniejszy dla kierowców. To wyjątkowe i przyjemne wydarzenie.

Po zdobyciu pierwszego podium w nowym zespole apetyt na sukces ma również Andreas Mikkelsen. Na prawym fotelu zobaczymy Andersa Jægera.

Andreas Mikkelsen:

To rajd rozgrywany w wysokiej temperaturze, dlatego musimy uważać na hamulce. Zazwyczaj jest dużo czyszczenia dróg z zalegającego żwiru. Podczas odcinków na wysokościach silniki nie mają pełnej mocy. Wymaga to zmiany stylu jazdy. Jestem gotów walczyć o kolejny dobry wynik.

Do składu, w trzecim samochodzie, wracają także Dani Sordo i Carlos del Barrio.

Dani Sordo:

Zawsze podobała mi się ta impreza. Na odcinkach jest wielu zapalonych fanów rajdowych, którzy kibicują nam i wspierają przez cały weekend. Mam nadzieję, że będziemy mogli konkurować z czołówką, aby pomóc obronić prowadzenie w klasyfikacji producentów.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry