Kategoria: WRC

Huttunen otrzyma Hyundaia i20 R5

Jari Huttunen dołączy do zespołu Hyundai Motorsport, z którym w przyszłym roku będzie startował w wybranych rundach WRC 2. Jego rajdową bronią będzie Hyundai i20 R5, którego miał już okazję poznać podczas asfaltowych i szutrowych testów. O miejsce w zespole w finałowym etapie programu Hyundaia walczyło jeszcze siedmiu innych kierowców: Emil Bergkvist, Gus Greensmith, Karl Kruuda, Pepe López, Pierre-Louis Loubet, René Mandel i Kalle Rovanperä. 23- letni Fin rywalizuje w tym sezonie w klasie ERC Junior U27, gdzie zajmuje obecnie trzecią pozycję.

Jari Huttunen:

To oczywiście ogromny zaszczyt być wybrany jako zwycięski kandydat do programu Hyundai Motorsport Driver Developers. Było mnóstwo bardzo utalentowanych kierowców, z większym doświadczeniem niż ja, więc to miła niespodzianka. Aby móc czerpać wsparcie z tak udanego zespołu, pozwoli mi on skupić się w pełni na mojej drodze i treningu oraz kontynuować poprawę osiągów za kierownicą. Choć w nowej generacji i20 R5 spędziłem mało czasu, to szybko poczułem się komfortowo i byłem w stanie naciskać nawet w trudnych warunkach. W nadchodzących miesiącach mogę skoncentrować się na przygotowaniach. Jestem naprawdę podekscytowany.

Alain Penasse, Hyundai Motorsport Team Manager:

Byliśmy pod wielkim wrażeniem poziomu wszystkich kandydatów w tym teście. Każdy z nich miał bardzo profesjonalne podejście i pozostawił po sobie dobre wrażenie. To, co wyróżniało Jariego, to jego determinacja.  Po zaledwie kilku startach w samochodzie R5 miał mniej doświadczenia niż wielu innych kandydatów, ale był natychmiast konkurencyjny i konsekwentny w nowej generacji i20 R5 na trasach asfaltowych i szutrowych. Jest bardzo zdolnym kierowcą i ma olbrzymi potencjał jako kierowca rajdowy. Wspierając program rozwoju kierowców zespołu Hyundai Motorsport, jesteśmy pewni, że w przyszłym sezonie będzie kontynuował swój szybki postęp w sporcie.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry