Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hubert Ptaszek zawiesza starty w WRC 2

Hubert Ptaszek w wywiadzie udzielonym redakcji portalu sokolimokiem.com zdradził, że zawiesza swój program startów w Mistrzostwach Świata. Teraz jego celem jest solidne przygotowanie się do kolejnego sezonu. W tym roku Ptaszek i Szczepaniak chcą jeszcze wystartować w kilku mniejszych rajdach, jednak jest to wciąż w fazie planowania.

Hubert Ptaszek dla redakcji portalu sokolimokiem.com:

Pierwsza połowa sezonu nie poszła po naszej myśli. Nie ma co zagłębiać się za bardzo w szczegóły, ale szans na dobry wynik w klasyfikacji końcowej WRC-2 nie mamy, nasz dorobek punktowy jest dość skromny. Musimy cofnąć się o krok, by w przyszłości mieć szansę na wykonanie dwóch kroków do przodu. Prawda jest taka, że niestety zawieszamy nasze tegoroczne starty w WRC-2, żeby skupić się na solidnym treningu przed kolejnym sezonem. Mam nadzieję, że to dobrze wpłynie na moją karierę. Wspólnie z partnerami rozmawiamy i planujemy starty w mniejszych rajdach, które dadzą nam odrobinę inne doświadczenia. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten czas, ułożyć jak najlepszy program i jak najskuteczniej przepracować kolejne miesiące.

Dla Huberta Ptaszka i Macieja Szczepaniaka był to drugi sezon startów w kategorii WRC 2. W tym roku wystartowali w Meksyku, Argentynie, Portugalii i Polsce. Obecnie zajmują dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej.
Do Góry