Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

HRPP na Festiwalowym

Dla wielu to najciekawszy cykl rajdowy rozgrywany na polskich odcinkach specjalnych. Pozwala bowiem cofnąć się w czasie, nie tylko miłośnikom festiwalowych zmagań, ale także tym wszystkim, którzy kochają motoryzację i sporty motorowe.

Uczestników zapraszamy do startu wśród 30 załóg, które pojawią się w cyklu Historycznego Rajdowego Pucharu Polski na trasie tegorocznego Rajdu Festiwalowego. Wpisowe w pierwszym terminie wynosi 350 złotych.

Uczestnicy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski, startują samochodami, jakie brylowały na rajdowych trasach całego świata kilkadziesiąt lat temu. To zarówno ikony polskiej motoryzacji, takie jak Fiaty 125 i 126p, ale także Mercedesy, włoskie Lancie czy też szwedzkie Volvo.

Samochody są podzielone na grupy wiekowe. Zawodnicy w tej klasie pokonają dokładnie taką samą trasę jak pozostali uczestnicy Rajdu Festiwalowego. Opolskie zmagania klasyków wpisują się w cykl Historycznego Rajdowego Pucharu Polski 2016, na który składa się 7 eliminacji rozgrywanych w całej Polsce.

Kibiców, którzy chcieliby te rajdowe legendy zobaczyć w pełnej krasie zapraszamy na uroczysty start z opolskiego rynku w sobotę 4 czerwca, a także na trasę prologu, który zostanie rozegrany zaraz po starcie w rejonie stadionu żużlowego Kolejarza Opole.
Niedzielne (05.06) odcinki specjalne zaplanowano także na węźle przy ulicy Wschodniej, w rejonie Centrum Handlowego Turawa Park, w Dobrzeniu Wielkim oraz na trasie pomiędzy Dańcem a Raszową.
Do Góry