Kategoria: Różne

Homologacja Polo R5 opóźniona

fot. wrc.com

Program rozwoju Volkswagena Polo R5 ma pewne opóźnienia w stosunku do zakładanego wcześniej planu, a homologacja samochodu przesunie się nieco w czasie. Poinformował o tym, na łamach portalu motorsport.com, Sven Smeets, szef Volkswagen Motorsport.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, auto miało być homologowane w maju lub czerwcu.

Sven Smeets:

Mam nadzieję, że homologacja nastąpi późnym latem lub wczesną jesienią, aby pierwsi klienci mogli dostać auto do końca roku, a może nawet użyć go na ostatnich rajdach w tym roku.

Polo R5 było testowane na górzystych trasach Meksyku. Opóźnienie w programie rozwojowym spowodowane jest chęcią wprowadzenia przez zespół pewnych zmian w samochodzie, przed kolejnymi testami.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, samochód powinien pojawić się na Rajdzie Niemiec. Ma to być jedyny start, kiedy auto będzie użytkowane bezpośrednio przez Volkswagen Motorsport.

Przy budowie Polo wykorzystano doświadczenia zgromadzone podczas konstruowania Fabii R5.

Istnieje ścisła współpraca. Przejęliśmy silnik i inne komponenty. Oczywiście w naszym samochodzie jest wiele nowych rzeczy, ponieważ jest to nowa platforma. Škoda odniesie korzyści z naszej pracy, gdy nowa Fabia pojawi się w 2020 roku

– tłumaczył Smeets.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry