Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Hołowczyc pojawi się na trasie Rajdu Kormoran

Fot. Red-Pixel, Tomasz Seweryn

Organizatorzy, czyli Olsztyński Klub Rajdowy wspierany przez Automobilklub Mazurski, zaplanowali zmagania na znanych części zawodników, ale chyba też wszystkim kibicom, najbardziej malowniczych w kraju odcinkach specjalnych, na których od lat ściga się światowa czołówka. Do tego dochodzi niezwykły klimat urokliwych Mikołajek, wakacyjna atmosfera i powiew szutru w powietrzu…

Jak informują organizatorzy, wprawdzie w tegorocznym Rajdzie Kormoran rekord frekwencji nie został pobity, ale kibice nie będą mieli powodów do narzekań. W sobotę, uroczystą ceremonię startu i wyboru pozycji startowych poprzedzi koncert, a samo wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania z kierowcami i ich pilotami, porozmawiania, poproszenia o autograf i zrobienia obowiązkowego, rajdowego zdjęcia.

Emocji nie zabraknie również choćby za sprawą niespodzianki, jaką przygotowano… Przed wszystkimi zawodnikami pojawi się kultowa „babcia”, a za jej kierownicą Krzysztof Hołowczyc. Popularny „Hołek” prawdopodobnie nie raz „zapnie boka”, ale przede wszystkim swoją wiedzą oraz nieocenionym doświadczeniem będzie wspierał organizatorów. Jako ostatni, najważniejszy samochód funkcyjny na trasie sprawdzi, czy załogi mogą na nią wyruszyć.

Trasa trzeciej rundy cyklu Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar to dziewięć odcinków specjalnych, o łącznej długości prawie 60 kilometrów. Nie zabraknie widowiskowych zakrętów, hopek oraz rywalizacji na torze w Mikołajkach.

Sobota (26 sierpnia) będzie czasem przeznaczony na odbiór administracyjny, zapoznanie z trasą oraz badanie kontrolne. Późnym popołudniem zawodnicy rozpoczną rywalizację na odcinku kwalifikacyjnym. Czasy uzyskane na Super Oesie Mikołajki nie będą zaliczane do klasyfikacji całego rajdu. Pozwolą jednak zawodnikom wybrać pozycje startowe w klasach, na zasadzie – im lepszy czas, tym większy ich wybór. Ma to ogromne znaczenie na szutrowych nawierzchniach, ponieważ pierwsi zawodnicy „czyszczą” nawierzchnię. Ostatni, w przypadku deszczu, narażeni są na jazdę w koleinach. Wyboru kolejności startu zawodnicy dokonają podczas wieczornej ceremonii w centrum Mikołajek.

W niedzielę (27 sierpnia) zawodnicy wyruszą z parku serwisowego na trasę o godz. 10:00. Pierwsza pętla, to trzy odcinki specjalne: Tałty, Baranowo i Sady. Podobnie będzie w pętli drugiej. Trzecia, to dwa odcinki: Baranowo i Sady. Po wizycie w serwisie, chwilę po 17:00, zawodnicy będą rywalizować na torze w Mikołajkach. Tam także odbędzie się ceremonia zakończenia 41. Rajdu Kormoran.
Do Góry