Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Hołowczyc kończy karierę w rajdach terenowych

Krzysztof Hołowczyc, który dziś zapisał na swoje konto zwycięstwo w Baja Poland, poinformował, że był to jego ostatni start w karierze w rajdach terenowych.

– Obiecałem, że powiem coś na mecie. To dla mnie wyjątkowy rajd, bo ostatni w mojej karierze. Chciałbym wszystkim podziękować, bo naprawdę wiele osób mnie wspierało, przez wiele lat. Jestem szczęśliwy tu się ścigając i przyznam się szczerze, że jestem w tym momencie smutny, ale tak jak powiedziałem – będę tu do Państwa przyjeżdżał, ale nie będę już intensywnie startował – mówił na mecie Baja Poland Hołowczyc. – Nie jadę na Dakar, nie ścigam się dalej zawodowo. Będę tu przyjeżdżał po to, aby się z wami zobaczyć. Przez te lata wiele zespołów, wiele wspaniałych osób, pilotów – musiałbym tu długo wymieniać – ale ten ostatni mój okres, kiedy to właśnie te dziesięć lat byłem w cross country, spędziłem naprawdę wśród wspaniałych ludzi.

Hołowczyc na mecie szczególnie podziękował Svenowi Quandtowi, twórcy X-Raidu, w którym w ostatnich latach startował nasz zawodnik.

Urodzony 4 czerwca 1962 roku w Olsztynie kierowca na swoim koncie ma m.in. tytuły Mistrza Polski oraz Mistrzostwo Europy wywalczone w sezonie 1997 roku w rajdach płaskich.

Po przesiadce do rajdów terenowych jego największym osiągnięciem jest wywalczenie trzeciego miejsca w Rajdzie Dakar 2015 oraz zdobycie Puchar FIA w rajdach cross-country w sezonie 2013 i 2010. Hołowczyca kibice mogli oglądać również w rallycrossie, który (według nieoficjalnych informacji) jest celem Olsztynianina na sezon 2016.

Krzysztof Hołowczyc kończy karierę

Świętować czy się smucić? Kibice raczej płakali, koledzy na podium też uronili parę łez – Krzysztof Hołowczyc ogłosił koniec kariery 🙁

Krzysztof Hołowczyc Baja Poland FIA CCR World Cup

Posted by W moim obiektywie – przemyslawbudziak.pl on 30 sierpnia 2015








Do Góry