Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hayden Paddon z łopatką do zmiany biegów

Hayden Paddon na Rajd Sardynii otrzyma do swojego Hyundaia i20 WRC łopatkę zmiany biegów, z których korzystają już jego zespołowi koledzy – Thierry Neuville i Dani Sordo.

Zespół jak i sam zawodnik liczą na dobry weekend we Włoszech, gdyż oprócz ulepszenia samochodu, będzie to jubileuszowy rajd dla Nowozelandczyka. Świętować on będzie rok jazdy za kółkiem koreańskiego producenta, a swój debiut zaliczył właśnie we Włoszech.

– Startujemy obecnie samochodem w starszej specyfikacji i czekamy na kilka nowinek – powiedział dla wrc.com. – Nie narzekam, ponieważ jestem trzecim kierowcą zespołu i taka jest moja rola. Skupiam się na nauce i muszę być cierpliwy, a kiedy dostanę nowe części, będę za nie wdzięczny.

Hayden Paddon w Portugalii po walce o szóstą pozycję z Danim Sordo i Madsem Ostbergiem, ostatecznie zajął dobre ósme miejsce, przez co liczy na dobry wynik w rajdzie na Sardynii, który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca.

– Dobrze było ukończyć ostatnie rajdy. W ostatni weekend byliśmy dużo bardziej konkurencyjni niż wcześniej i bliżej czołówki – dodał.
Do Góry