Kategoria: ERC

Gwiazda Jänner Rallye w ERC Junior U27

fot. FIAERC

Sześć rund w ERC Junior U27 zaliczy w tym sezonie Simon Wagner. Będzie reprezentował oficjalny zespół Peugeot Sport. 24-latek z Austrii znany jest z niezwykłego występu w tegorocznym International Jänner Rallye, gdzie za kierownicą Mazdy 323 GT-R uzyskiwał lepsze czasy niż samochody klasy R5. Drogę do zwycięstwa w całej imprezie zamknęła mu awaria po ostatnim odcinku specjalnym.

Wagner w tym sezonie zasiądzie za sterami Peugeota 208 R2. Weźmie także udział w ERC Junior Experience, czyli serii warsztatów doskonalących technikę jazdy, umiejętność konfiguracji samochodu, udzielania pierwszej pomocy, a także sposoby właściwego korzystania z mediów społecznościowych.

Austriak powalczy o budżet 100 tys. euro, oferowany za zwycięstwo w całym cyklu w klasie U27. Pieniądze te ewentualny mistrz może wykorzystać na starty w ERC Junior U28 w 2019 roku, już w samochodzie klasy R5. Na prawym fotelu rajdówki Wagnera zasiądzie Gerald Winter.

Nawet mimo przymusowego wycofania się pod koniec Jänner Rallye, rajd ten był bardzo ważnym momentem. W pełni zdaję sobie sprawę, że trudne i zmieniające się warunki przyczyniły się do tego, że byliśmy pierwszym zespołem po ostatnim etapie i to w starym samochodzie. Niemniej jednak, a może właśnie dlatego, jestem dumny z tego, co tam pokazaliśmy. Teraz nie mogę się już doczekać wyzwania w FIA ERC Junior i chcę podziękować wszystkim kibicom i sponsorom za wyjątkową okazję zmierzenia się w tych mistrzostwach w barwach oficjalnego zespołu Peugeot Sport i teamu Saintéloc Racing

– mówił kierowca.

Mieliśmy już oko na Simona przed Jänner Rallye i byliśmy z nim w kontakcie odnośnie potencjalnej współpracy w 2018 roku. Saintéloc z powodzeniem pomagał i rozwijał utalentowanych młodych kierowców już w przeszłości i naprawdę cieszymy się na powitanie Simona i Geralda w naszym zespole juniorskim w 2018 roku

– komentował Vincent Ducher, szef Saintéloc Racing.

Załoga rozpocznie sezon od Rajdu Azorów.

fot. facebook/WimbergerHaus

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry