Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Guerra opuści Rajd Argentyny

fot. wrc.com

Benito Guerra nie wystartuje w Rajdzie Argentyny – donosi oficjalny portal mistrzostw świata. Meksykanin, występujący w WRC2, będzie zmuszony opuścić tę rundę ze względu na samochód. Jego Škoda Fabia R5 spłonęła podczas testów przed imprezą w Meksyku, gdzie ostatecznie również nie mógł wystartować (więcej tutaj).

Kierowca otrzymał pozwolenie na zmianę nominowanych przez siebie rajdów, w których zamierzał zbierać punkty.

Benito Guerra:

Samochód musi wracać do Europy w kontenerze, a nie w samolocie. Potrzebne jest nowe auto, a my będziemy tęsknić za Argentyną. Podoba mi się ten rajd, ostatnim razem byłem na podium. Mam też wielu fanów w Argentynie.

Zawodnik opisał także nieco dokładniej pożar samochodu podczas testów.

Woziłem na prawym fotelu zwycięzców konkursów telewizyjnych i radiowych. Podczas ostatniego przejazdu, z jednym z moich mechaników, poczułem dziwny zapach w samochodzie. Pachniało spalenizną, a przewód hamulcowy był uszkodzony.

Samochód zaczął się palić od lewego tylnego koła. Kierownik mojego zespołu powiedział, że muszę wysiąść. Kiedy odszedłem kilka metrów od auta, usłyszałem dziwne „boom”. Nie była to jednak eksplozja, a samochód płonął w środku.

Zwariowana sytuacja. Nigdy wcześniej czegoś podobnego nie widziałem. To było dla nas bardzo złe. Dziewięćdziesiąt procent rajdówki zostało spalone

– mówił.

Tegoroczny program startów Guerry w WRC2 rozpocznie się od Rajdu Portugalii. Zawodnik planuje zaliczyć także imprezy we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Turcji. Jako siódmą nominował Australię.
Do Góry