Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Różne

Grzyb i Browiński wygrywają Rajd Lubenik! Wróblewski i Poradzisz na podium w klasie

Grzegorz Grzyb i Bogusław Browiński zwyciężyli w Rajdzie Lubenik, czwartej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji. Załoga Škody Fabii R5 w barwach Rufa Sport pokonała o 32,6s Martina Kočiego i Radovana Moznera (Škoda Fabia R5), za którymi, ze stratą 1:39,8s, uplasowali się Tomáš Ondrej i Jakub Slovák (Škoda Fabia R5).

Już w piątkowy wieczór załogi rozpoczęły rywalizację na piętnastokilometrowej próbie Vel’ké Peklo, którą pokonywały trzykrotnie. Pierwsze dwa przejazdy padły łupem Grzegorza Grzyba, a na trzecim triumfował Koči. Po piątkowym etapie przewaga mistrza Polski z 2016 roku nad drugim w klasyfikacji generalnej, kierowcą Škoda Slovakia Motorsport, wynosiła aż 41,6 sekundy, a to za sprawą kapcia, którego Koči złapał na drugim odcinku specjalnym.

Drugiego dnia rywalizacji to słowacki kierowca odniósł komplet oesowych zwycięstw, jednak nie udało mu się dogonić Grzyba, a jego strata na mecie ostatniego odcinka wyniosła 32,6 sekundy.

Wśród samochodów napędzanych na jedną oś biało-czerwonych barw bronili Tomasz Wróblewski i Michał Poradzisz. Załoga Peugeota 208 R2 ukończyła Rajd Lubenik na trzeciej pozycji w klasie 6! Kolejna polska załoga – Wiesław Ingram i Krzysztof Janik (Subaru Impreza WRX STI) zajęli czwartą lokatę w klasie 3.