Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Grzegorz Miksa treningowo w Mikołowskim

Od udziału w rajdzie nie powstrzymało go nawet zwarcie instalacji elektrycznej, które dwa tygodnie przed startem wywołało pożar rajdowego Subaru Imprezy STI i poważnie opóźniło przygotowania do rywalizacji. Mimo przeszkód, Grzegorz Miksa wystartuje w pierwszym rajdzie w tym sezonie!

Dzięki pomocy mechaników i Partnerów samochód udało się błyskawicznie naprawić i bielski kierowca już 18 kwietnia weźmie udział w Rajdzie Mikołowskim, zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Śląska. W tym roku organizatorzy nieco zmienili formułę rajdu. Znany z poprzedniej edycji odcinek miejski rozpocznie się w sobotę wieczorem honorowym startem na rynku w Mikołowie. Oryginalny prolog do tej pory znany był z Mistrzostw Polski, w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska to zupełna nowość. W niedzielę Rajd Mikołowski przeniesie się na zlokalizowanie w okolicy miasta odcinki specjalne, których trasy wydłużono łącznie do prawie 40 km.

Grzegorz Miksa tak komentuje swój udział w najbliższym rajdzie: – Dla mnie to przede wszystkim trening przed rozgrywanym tydzień później Rajdem Świdnickim, zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ze względu na pożar mojego Subaru nie odbyły się zaplanowane testy i nie miałem możliwości wypróbowania nowych rozwiązań, dlatego pierwszym bojowym sprawdzianem będzie właśnie Rajd Mikołowski.

Bielskiego kierowcę rajdowego w tegorocznych zmaganiach będą wspierać: Kino Helios, Magneti Marelli, Checkstar, firma Czanieckie Makarony, Radio Bielsko i Radio Express.
Do Góry