Kategoria: RSMP

Gryc i Kuśnierz Rajdowymi Mistrzami Polski w dwóch klasyfikacjach

Mistrzostwo Polski wśród aut napędzanych na jedną oś oraz triumf w zawsze mocno obsadzonej klasie 4 to wspaniałe sukcesy, które dziś osiągnęli Tomek Gryc i Michał Kuśnierz.

Mający na koncie ponad 100 rajdów Tomek Gryc już dziś może dopisać do swojej biografii – obok Mistrzostwa w klasie 3. z 2014 roku – kolejne dwa mistrzowskie tytuły przypieczętowane zwycięstwem w finałowym rajdzie. W 53. wspólnym starcie Tomka z Michałem osiągnęli cel, jaki założyli na początku sezonu. Konsekwentna realizacja strategii, która zakładała równe i jednocześnie szybkie tempo, ale przede wszystkim skuteczność w osiąganiu mety, przyniosła dziś triumf w Rajdzie Śląska i mistrzowskie puchary.

Tomek Gryc:

Rozpiera mnie radość z sukcesów, jakie dziś osiągnęliśmy. Właściwie to nie dziś, a przez cały wymagający sezon. Mistrzostwo Polski wśród aut napędzanych na jedną oś i w klasie 4 to największe triumfy w mojej karierze. Z każdym przejechanym rozsądnie kilometrem wiedziałem, że w tym sezonie możemy to osiągnąć. Rajdy są sportem zespołowym, a sukces to wspólny ogromny wysiłek. Rewelacyjna współpraca z Michałem – pilotem i przyjacielem, genialnie przygotowany samochód przez Rallytechnology i Bartka – głównego mechanika, nasi szybcy rywale i koledzy z klasy, Partnerzy i kibice, wspierający na każdym rajdzie na czele z Zowner-FS i oczywiście moja wspaniała rodzina, która cieszyła się z każdego sukcesu i pucharu przywiezionego do domu – dziękuję Wam z całego serca!

Michał Kuśnierz:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z osiągniętego wyniku. Konsekwentna praca przez cały sezon zaowocowała. Staraliśmy się jechać równym tempem, nie stawiając sobie za cel wygrywanie rajdów, ale osiąganie mety z jak największą liczbą punktów. Zakończenie roku wspaniałe – wygraliśmy rajd, wygraliśmy Power Stage, zdobyliśmy dwa mistrzowskie tytuły. Dziękuję całemu zespołowi, wszystkim ludziom, którzy pracowali z nami, ale dziękuję przede wszystkim Tomkowi. Wykonaliśmy wspaniałą robotę.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry