Kategoria: Różne

Grøndal i Eilertsen wygrywają Rajd Lausitz

Anders Grøndal i Roger Eilertsen zwyciężyli w 20. Rajdzie Lausitz. Norwegowie o zwycięstwo walczyli z załogą Kahle / Doerr w Skodzie Fabii R5, którą ostatecznie pokonali o 22 sekundy. Podczas dwunastu odcinków specjalnych obie załogi zmieniały się na prowadzeniu aż pięciokrotnie. Grøndal i Eilertsen na stałe objęli prowadzenie w rajdzie przed finałową pętlą, na której wygrali wszystkie dwa odcinki specjalne. Podium ze stratą ponad dwóch minut uzupełnił znany ze startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy Albert von Thurn und Taxis ze swoją pilotką, Sandrą Bufe. W czołowej piątce imprezy znalazły się także załogi Orsák / Šmeidler (+2:46,4s, Ford Fiesta R5) i Mohe / Hirsch (4:13,2s, Ford Fiesta R5).

Na dalszych pozycjach uplasowali się: 6. Poulsen / Fredrisken (+4:49,8s, Skoda Fabia R5), 7. Vorobjovs / Pūķis (+5:13,6s, Mitsubishi Lancer Evo X), 8. Gassner / Kramer (+7:24,6s, Mitsubishi Lancer Evo X), 9. Chwist / Burkat (+8:21,4s, Hyundai i20 R5), 10. Sørensen / Amstrup (+9:27,2s, Skoda Fabia s2000).

Do mety rajdu dotarły także cztery inne, polskie załogi. Piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecią w N4 zdobyli Krzysztof Polak i Łukasz Włoch w Lancerze Evo IX (+13:39,1s). Na dziewiętnastym miejscu znaleźli się Paweł Poletyło i Bożydar Grzywaczewski (+14:24,5s). Załoga BMW M3 E36 została sklasyfikowana na trzecim stopniu podium klasy osiemnastej (+2:17,5s). W tej samej klasie, oczko niżej uplasowali się jadący Mitsubishi Lancerem Evo VI Błażej Czekan i Sebastian Trzaska. Adrian Wronkowski i Bartosz Herban samotnie wygrali klasę RC3 i zajęli 25. miejsce w generalce (+22:51,5s, Renault Clio III RS).