Kategoria: ERC

Griebel rezygnuje ze startu w WRC

Mistrz Europy Juniorów do lat 28, Marijan Griebel, który w przyszłym roku miał wystartować w jednej z europejskich rund Rajdowych Mistrzostw Świata w klasie WRC Trophy, zrezygnował z tej możliwości, zasilając tym samym swój budżet na starty w kolejnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Europy.

Marijan Griebel:

Jak świetnym przeżyciem byłby start za kierownicą samochodu WRC wiemy wszyscy, jednak nie należę do najbogatszych kierowców. Taka decyzja ma większy sens także z punktu widzenia mojego budżetu, a także ciągłego rozwoju. Przejechałem zaledwie sześć pełnych rajdów za kierownicą samochodu klasy R5 i wiem, że przede mną sporo pracy. Ponieważ nie mam dużego doświadczenia, a walka z fabrycznymi zespołami jest bardzo ciężka, wolę nie ryzykować pojedynczym startem i skupić się na pełnym cyklu ERC. W moim budżecie dalej są braki, jednak ciężko pracuję z moimi partnerami, aby zrobić to, co sobie zaplanowałem.

Na prośbę niemieckiego kierowcy przychylnie zareagował organizator cyklu ERC – Eurosport Events, jednak propozycja startu w WRC nadal jest możliwa.

Jean-Baptiste Ley:

Prowadziliśmy długie rozmowy z Marijanem i propozycja startu za kierownica samochodu klasy WRC nadal jest aktualna. Musimy jednak uszanować jego zdanie i wspomóc to, co chce robić, aby ciągle się rozwijać. To jego decyzja, w której będziemy go wspierać. Sporo rozmawiamy o tym, jak dokładnie będzie wyglądała nasza współpraca, jednak wiemy, że Marian zaprezentuje się z jak najlepszej strony.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry