Kategoria: Różne

Gotowi do startu w Czechach

Rally Sudety to przedostania runda czesko-morawskiego Pucharu Rajdowego. Na starcie zawodów w Hondzie Civic zameldują się Mariusz Brylski i Sławomir Szpot. Rajd odbędzie się w dniach 22-23 września. Na piątek zaplanowano procedury formalne oraz zapoznanie z trasą. W sobotę zawodnicy będą ścigać się na asfaltowych odcinkach specjalnych zlokalizowanych w pobliżu miejscowości Vamberk.

Rajd to tak naprawdę dwa odcinki przejeżdżane cztery razy – dwa razy w jednym kierunku, dwa razy w drugim. Są to długie odcinki, każdy z nich liczy ponad siedem kilometrów. Łącznie będzie więc do pokonania blisko 60 kilometrów oesowych. I to jest właśnie atut zawodów w Czechach. Na takich odcinkach można złapać odpowiedni rytm jazdy

– mówi Mariusz Brylski.

„Hania” została przygotowana przez zespół BS Rally Team i przetestowana podczas 1. Wyścigu Górskiego FREZOWANIE.PRO w Rościszowie, który odbył się w niedzielę 17 września. Mariusz, tym razem bez pilota, zameldował się na mecie na pierwszym miejscu w klasie. W poprzednim starcie u naszych południowych sąsiadów w lipcu 2017 r. podczas XVI RALLY ŽELEZNÉ HORY Mariusz i Sławek zwyciężyli w klasie A2 oraz zajęli 12. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Jak zakończy się rywalizacja w Rally Sudety dowiemy się w sobotę, 23 września w godzinach wieczornych.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry