Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Gabryś przed Rajdem Śląska: będziemy starać się jechać skutecznie i rozsądnie

Stadion Śląski w Chorzowie już w najbliższy weekend stanie się areną rajdowych zmagań najlepszych polskich kierowców rajdowych. Do udziału w 2. Rajdzie Śląska – imprezie organizowanej przez Automobilklub Ziemi Tyskiej – zgłosiło się łącznie 125 załóg, które będą się ścigać w ramach trzech cykli – mistrzostw Polski, mistrzostw Śląska, a także mistrzostw samochodów historycznych Motul HRSMP. Podczas dwóch dni rywalizacji, zawodnicy będą mieli do pokonania dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 112 kilometrów.

Na starcie tego rajdu nie zabraknie załogi Gabryś Rally Team – Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca, która po krótkim mariażu ze Škodą Fabią R5, w czwartej rundzie RSMP wystartuje Fordem Fiestą R5 z numerem 4.

Zbigniew Gabryś:

Po występie w Rajdzie Nadwiślańskim Škodą Fabią R5, podczas 2. Rajdu Śląska wystartujemy Fordem Fiestą R5. Podczas dwóch dni rywalizacji będziemy mieli do pokonania dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 112 kilometrów oesowych. Rajd Śląska traktuję jako mój domowy rajd – pochodzę z Jawiszowic pod Oświęcimiem, więc jest to eliminacja najbliższa mojemu miejscu zamieszkania. Dobrze pamiętam kultowe odcinki specjalne, choćby znane z Rajdu Wisły czy Rajdu Barbórka Cieszyńska – które miałem okazję przemierzać kilka lat temu jeszcze Mitsubishi Lancerem. Trasa na pewno będzie wymagająca. Oesy są z reguły wąskie, techniczne i wymagają precyzyjnego opisu.

Tegoroczny sezon rajdowy nie do końca układa się tak, jak to zakładaliśmy na początku roku. Dwa ostatnie rajdy nie poszły po naszej myśli. Jesteśmy jednak optymistami i wierzymy, że zła passa kiedyś się skończy. Dlatego też do tego rajdu przygotowujemy się z dużą starannością. Wiem, że mamy jako załoga odpowiednie atuty jak: szybkość czy skuteczność, a także dysponujemy bardzo dobrze przygotowanym samochodem. Będziemy starać się jechać skutecznie i rozsądnie. Chcemy odzyskać pewność i przyjemność z jazdy. Nasz start możliwy jest dzięki Partnerom: Hydrostal, Kebab Ahmed. Rajdową bronią będzie Ford Fiesta R5 obsługiwany przez Rallytechnology.
Do Góry