Kategoria: WRC

Ford Performance łączy siły z M-Sportem

Szef M-Sportu, Malcolm Wilson, zdradził redakcji Motorsport News, że jego zespół nawiązał współpracę z firmą Ford Performance. Współpraca z amerykańską firmą jest odpowiedzią na ultimatum postawione przez Sébastiena Ogiera, który miał zostać w brytyjskim zespole pod warunkiem większego zaangażowania ze strony Forda.

Malcolm Wilson:

Sebastien Ogier powiedział bardzo jasno, że chce zobaczyć zaangażowanie Forda i moje pragnienia były takie same. Chciałbym, żebyśmy mieli taki budżet, jak nasi rywale, ale to się nie stanie.

Wspaniałą rzeczą jest, że będziemy mieli więcej wsparcia technicznego, które utrzyma nas w czołówce. Wymaga to dużej ilości pieniędzy, ale wiele rzeczy Ford Performance może zrobić na miejscu w Ameryce. Przykładem jest aerodynamika – mają możliwości, żeby naprawdę nam pomóc.

Nie możemy zapomnieć, że otrzymaliśmy duże wsparcie techniczne ze strony europejskiego działu Forda. W styczniu wystawiliśmy w rajdzie samochód, którego seryjna wersja trafiła do sprzedaży dopiero w czerwcu! Teraz wesprze nas dział amerykański. Prowadzimy z nimi naprawdę ważne prace nad aerodynamiką. Tego rodzaju pomoc jest dla nas bezcenna.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry