Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Ford Fiesta R5 homologowany z opóźnieniem

M-Sport poinformował, że najnowsza generacja Forda Fiesty R5 pojawi się na rynku z opóźnieniem. Pierwotny termin 1 czerwca 2019 nie zostanie dotrzymany. Miesięczne opóźnienie wynika z prac nad projektem do samego końca, aby ponownie Fiesta R5 była jednym z hitów sprzedaży.

M-Sport zaprezentował aktualną generację Fiesty R5 kilka lat temu. Od tego czasu na rynku pojawiło się wielu producentów, którzy podnieśli poprzeczkę i Ford przestał być jedną z najlepszych konstrukcji. Aktualnie sprzedano dwieście osiemdziesiąt egzemplarzy. W obecnej sytuacji brytyjskiego zespołu sukces ich najnowszego dziecka ma kluczowe znaczenie, ponieważ dochód ze sprzedaży R5 zasila budżet na starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Marketingowa, a co ważniejsze inżynieryjna porażka ekipy Malcolma Wilsona, może mieć poważne konsekwencje w dalszej perspektywie. Sytuacja wśród producentów samochodów rajdowych jest bardzo napięta. Wydaje się, że pierwsze skrzypce będzie grać Volkswagen Polo GTI R5, dalej Skoda Fabia R5, Hyundai i20 R5 na równym poziomie z Fiestą R5 oraz Citroen ze swoim C3 R5. Jest o co walczyć i doskonale zdaje sobie z tego sprawę Richard Millener, menadżer M-Sportu:

„Aktualnie mamy za sobą dziesięć lub dwanaście dni testów. Samochód przejdzie kolejne testy, naszym zamysłem jest homologacja dla Fiesty R5 w lipcu. Mamy nadzieję, że zobaczymy najnowszą Fiestę w czasie Rajdu Finlandii. Jest to kolejny ważny element dla nas. Sprzedaż zasila zespół w Rajdowych Mistrzostwach Świata, wszystko jest ze sobą połączone, dlatego istotne jest, aby R5 odnosiło sukcesy.”

 
Do Góry