Kategoria: RSMP

Foltyn Rally Team do mistrzostw Polski

Tworzący zespół bracia Tomasz i Bartosz Foltyn szykują się do sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Do tej pory rywalizowali w Rajdowym Pucharze Polski za kierownicami Peugeotów 208 R2 i w takich też samochodach pojadą w najwyższym cyklu. Planują również start w WRC, ale to już zdradzą Wam sami zawodnicy.

– Wielkimi krokami zbliża się początek sezonu, 2015 na który bardzo czekam – mówi Tomasz, który ostatni sezon RPP ukończył na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. – Sporo nowych rzeczy spotkało mnie w ubiegłym roku i wygląda na to, że obecny będzie również obfitował w nowości (jak dla mnie). Tak samo jak w ubiegłym roku będę startował Peugeotem 208 R2, a moim pilotem będzie Szymon Marciniak. W takim zestawie czuję się dobrze, a przede wszystkim komfortowo. Ani Peugeot, ani Szymon mnie nie zawiódł w zeszłym roku, a jak powszechnie wiadomo, w tym sporcie dobrze jest korzystać ze sprawdzonych i niezawodnych rzeczy.

– Starty w RSMP to był mój cel, który dość szybko stał się faktem poprzez likwidację RPP. Sam nie potrafię ocenić czy to dobry krok ze strony PZM, ale nie ukrywam, że bardzo mnie on ucieszył, ponieważ dzięki niemu będę mógł rywalizować z najlepszymi w naszym kraju, a to najbardziej mnie mobilizuje i nakręca. Wiem, że będę musiał ciężko pracować, aby szybko niwelować moje niewielkie doświadczenie na trasach rajdowych w stosunku do bardziej doświadczonych kolegów, ale mam nadzieję na rywalizację o czołowe lokaty w klasie 4 czy też 2WD. Do zobaczenia na trasach rajdowych!

11076663_883690905021484_1996230102_oPodobne plany ma również Bartosz. – Jak powszechnie wiadomo posiadamy w zespole dwa Peugeoty 208 R2, więc i ja będę nim startował w tym roku. Doświadczenie, które zebrałem w zeszłym sezonie będzie bardzo pomocne w pierwszych startach i mam nadzieję, że wystarczy, aby utrzymać się w czołówce klasy 4. Na chwilę obecną nie wiem z kim będę startował w tym sezonie, ale mam nadzieję na współpracę z jakimś doświadczonym i lojalnym pilotem, który przekaże cenne doświadczenie z poprzednich lat startów. Cenię sobie zaangażowanie i profesjonalizm, bo to przecież wspólna praca daje sukces zespołom rajdowym.

– Bardzo mocno w tym roku stawiam na testy. Kilometry i jeszcze raz kilometry testowe to główny cel na ten rok. Skupimy się mocno nad doborem opon i ustawieniami samochodu, które są bardzo istotne do szybkiej i bezpiecznej jazdy. Mamy też nadzieję, że rozmowy z naszymi partnerami przebiegną pomyślnie i uda się wybrać chociaż raz poza granicę Polski oraz wystartować w domowej rundzie WRC. P.S. Mam również ogromną chęć na walkę z Tomkiem o ułamki sekund, co powinno elektryzować kibiców, a nam dostarczać ukochanej adrenaliny.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry