Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Finał Samochodowych Mistrzostw Tychów już w najbliższą niedzielę

Zaplanowany na 10 września KJS Tyski zdecyduje o tym, którzy zawodnicy zdobędą tytuł Samochodowego Mistrza Tychów 2017. Finałowa runda tego popularnego cyklu zawodów dla kierowców amatorów, zostanie rozegrana na dwóch próbach sportowych. Organizatorzy zawodów – Automobilklub Ziemi Tyskiej przygotowali dwa zamknięte dla ruchu i profesjonalnie zabezpieczone odcinki – każdy przejeżdżany trzykrotnie. Pierwszym z nich – już tradycyjnie – będzie niełatwa trasa wytyczona na torze Fiata w Bieruniu. Drugi to wymagająca precyzyjnej jazdy próba na placu przed Tyskimi Halami Targowymi przy ulicy Piłsudskiego w Tychach. Baza zawodów będzie zlokalizowana na Stadionie Miejskim w Tychach. Sportową rywalizację i szybką jazdę w wykonaniu niemal 80 załóg będzie można obserwować bezpłatnie.

KJS to skrót od Konkursowa Jazda Samochodem. To zawody dla kierowców i pilotów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze ściganiem i nie mają jeszcze profesjonalnych licencji sportu samochodowego. Imprezy Automobilklubu Ziemi Tyskiej to świetna okazja by na zamkniętej dla ruchu publicznego trasie poczuć adrenalinę, jaką wywołują szybka jazda i zacięta rywalizacja. To także szansa dla kierowców, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i nauczyć się dobrze panować nad samochodem. W rundach cyklu można wystartować seryjnym samochodem, który ma ważne badanie techniczne i ubezpieczenie OC. Załoga musi być wyposażona w kaski.

Finałowa runda SMT 2017 będzie mieć kluczowe znaczenie dla losów tytułów mistrzowskich, ponieważ jej trasa jest dłuższa niż zwykle, a co za tym idzie – do zdobycia jest więcej punktów. W niedzielę zawodników czeka 12,5 km ścigania, a punkty wywalczone w finałowej rundzie SMT 2017 będą mnożone razy 1,5. Za triumf w klasie będzie można dopisać do swojego dorobku nawet 45 „oczek”, tymczasem po rozegraniu pięciu rund różnice w czołówce punktacji poszczególnych klas nie są zbyt duże i wynoszą od kilku do kilkunastu punktów. Zawodnicy wystartują do rywalizacji o 11:00, spod Stadionu Miejskiego w Tychach. Poszczególne przejazdy próby na torze testowym Fiat Chrysler Automobiles wystartują o 11:23, 13:08 i 14:53. Z kolei na placu przy Tyskich Halach Targowych ściganie zaplanowano na 11:51, 13:36 i 15:21. Meta zawodów – o 15:31.

Ciekawostką jest fakt, że triumfatorzy poszczególnych klas Samochodowych Mistrzostw Tychów otrzymają swoje trofea w Mikołowie – podczas 1. Rajdu Śląska, czyli finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którą organizuje Automobilklub Ziemi Tyskiej.

Wszystkich kibiców chętnych do obejrzenia rywalizacji zapraszamy w niedzielę, 10 września na tor testowy Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu i na plac przed tyskimi Halami Targowymi. Wstęp na imprezę jest wolny.

Harmonogram 6. rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów (niedziela, 10 września):

• 11:00 – Start zawodów (Tychy, Stadion Miejski)
• 11:23 – Próba sportowa 1: Tor FCA (Bieruń, 3,6 km)
• 11:51 – Próba sportowa 2: Miasto Tychy (Tychy, ul. Piłsudskiego, 0,55 km)
• 13:08 – Próba sportowa 3: Tor FCA (Bieruń, 3,6 km)
• 13:36 – Próba sportowa 4: Miasto Tychy (Tychy, ul. Piłsudskiego, 0,55 km)
• 14:53 – Próba sportowa 5: Tor FCA (Bieruń, 3,6 km)
• 15:21 – Próba sportowa 6: Miasto Tychy (Tychy, ul. Piłsudskiego, 0,55 km)
• 15:31 – Meta zawodów

Podobnie jak w poprzednich sezonach, także i w tym roku Samochodowe Mistrzostwa Tychów mogą się odbyć dzięki wsparciu sponsorów i partnerów Automobilklubu Ziemi Tyskiej: Fiat Chrysler Automobiles Polska, Silesia Oil – AVIA, Inter Cars, S-Kart Bytom, dystrybutor żywic poliestrowych www.zywica.eu, Miasto Tychy, Info Graf, Time4, Super-Nowa.pl oraz serwisowi Rajdy24.pl.
Do Góry