Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Kartka z kalendarza, WRC

Film na wieczór: Rajd Niemiec 2014 i podwójny triumf Hyundaia

Przed nami kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), Rajd Niemiec. Podobnie jak przed Rajdem Finlandii postanowiliśmy przygotować dla Was serię filmów, które przypomną wcześniejsze edycje.

W przygotowanych tekstach zaprezentuje subiektywną „listę” kandydatów, którzy moim zdaniem powinni liczyć się w walce o zwycięstwo pośród winnic wokół Trewiru. Oczywiście będzie wśród nich też Robert Kubica. Chciałbym, żeby stanął na podium i wszystkim krytykom udowodnił, że ma talent i potencjał, pozwalający myśleć o walce przynajmniej z najlepszą piątką zawodów.

O tym jednak wkrótce, dziś więcej o Hyundaiu, zespole, który w ubiegłorocznej edycji, na 18 odcinkach specjalnych o łącznej długości 326,02 km odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WRC! Na najwyższym stopniu podium stanął Thierry Neuville, a drugie miejsce ze stratą (+40,7s) wywalczył kolega z zespołu, Dani Sordo. Trzecia lokata to honorowe miejsce dla Volkswagen Motorsport, obronione przez Andreasa Mikkelsena (+58,0s). A była to przecież domowa runda dla zespołu z Wolfsburga.

Rajd Niemiec rozpoczął się pechowo dla Neuvilla, ponieważ na jednym z zakrętów odcinka testowego wypadł z trasy i kilkukrotnie dachował, spadając po zboczu winnicy. Mechanicy zdążyli odbudować samochód, dzięki czemu walka o zwycięstwo stała się możliwa, szczególnie w momencie, gdy liderzy Volkswagena, Ogier i Latvala, zakończyli przedwcześnie rywalizację. Czy w tym roku również będziemy świadkami dobrej dyspozycji Hyundaia? Dowiemy się już niebawem.
Do Góry