Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
next arrow
Slider

Kategoria: Kartka z kalendarza, RSMP

Film na wieczór: 24. Rajd Elmot, 1996 rok

Do trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 1996 zgłosiło się 58. załóg, wystartowało 46. z nich, a ukończyło tylko 29. Zawody rozgrywane były w terminie majowym (17-19.05). Trasa liczyła łącznie 522 kilometry, z których 220 dzieliło się na 24. odcinki specjalne.

Najszybciej na odcinkach poradzili sobie Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski, aktualni już wtedy mistrzowie, którzy również w ’96 sięgnęli po tytuły. 2:44 za nimi uplasowali się Robert Gryczyński z Tadeuszem Burkackim (obie załogi w Toyotach Celicach 4WD), trójkę uzupełnili Bogdan Herink i Janusz Bronikowski (+5:02, Renault Clio Williams). 5:52 stracili jadący również Williamsem Waldemar Doskocz i Aleksander Dragon, a piątą pozycję zajęli zwycięzcy grupy N, Piotr Świeboda i Andrzej Górski (+8:30, Mitsubishi Lancer Evo III).

Materiał z archiwum rajdowego telewizji MKTV, której dział znajdziecie tutaj.