Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Filip Stopa i Grzegorz Ślęczka przed Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019

Jak już tradycyjnie przystało, w dniach 5-7 kwietnia 2019 r., w Wieliczce odbędzie się Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza ( 13 edycja tej imprezy ) oraz I runda GO+ Cars Historycznego Pucharu Południa, również i w tym roku, nie mogło zabraknąć załogi rajdowej Stopa / Ślęczka Rally Team, kierowca Filip Stopa i pilot Grzegorz Ślęczka, który w zastępstwie za kontuzjowanego Rafała Ślęczkę „etatowego” pilota Filipa, z którym zdobył podwójne Mistrzostwo Polski w cyklu Motul HRSMP w sezonie 2018 r.

Załoga klasyfikowana będzie w Platinum 3. Rajdzie Memoriał w klasie 2 ( powyżej 1600 cm3 z silnikiem wolnossącym i napędem na jedną oś, samochody z silnikiem doładowanym (niezależnie od pojemności) i napędem na jedną oś ) oraz w I rundzie GO+ Cars Historyczny Puchar Południa w kategorii rocznikowej HPP 4 – 1982 – 1990 (  w związku, że w kategoriach nie przewiduje się podziału ze względu na pojemność silnika ustalone są następujące bonusy pomniejszające „czysty” czas osiągnięty na odcinkach specjalnych 1601 cm3 – 2000 cm3 wynosi -1% (0,99) ).

 

Filip Stopa: Rozpoczynamy kolejny rajdowy sezon od domowej imprezy jaką jest Memoriał. Nie jest to runda naszego cyklu HRSMP  jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, ale mam nadzieje, że będzie to dobra okazja do sprawdzenia naszego BMW  po lekkich modyfikacjach jakie zostały przeprowadzone w przerwie zimowej. Bardzo miło jest mi gościć na prawym fotelu Grzegorza Ślęczkę, który zgodził się zastąpić kontuzjowanego Rafała. Myślę, że ten weekend  będzie dla nas dobrą zabawą i testem przed Rajdem Świdnickim.

Grzegorz Ślęczka: Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Filipowi za zaufanie i zaproszenie do wspólnej współpracy podczas tego Rajdu, ponieważ po pilotuję go pierwszy raz, zastępując mojego brata Rafała, który niestety nie może wystartować, ponieważ uległ kontuzji i jest po operacji ścięgna Achillesa. Wierzę, że mądra i skuteczna jazda doprowadzi nas do mety z satysfakcjonującym Nas wynikiem, nie zapominając oczywiście, że występem na Rajdzie Memoriał chcemy przede wszystkim uczcić pamięć wielkich rajdowych Mistrzów jakimi byli Janusz Kulig i Marian Bublewicz.
Do Góry