Kategoria: RSMP

Filip Nivette wsiada do Fiesty R5

Filip Nivette zapowiedział w Akademickim Radiu Luz, że spędzi pełny sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski za kierownicą Forda Fiesty R5! Zwycięzca Castrol EDGE Fiesta Trophy 2012 w przyszłym tygodniu odbierze swój samochód z siedziby M-Sportu. Pilotem będzie Kamil Heller, dotychczas jeżdżący u boku Dominika Butvilasa.

– Czekamy aż przyjedzie nasz nowy samochód, na szutrach będziemy jeździć treningowym Lancerem, a na asfaltach tym właściwym autem – mówił Nivette w wywiadzie dla Karola Ferenca. – Samochód miał być w tym tygodniu, ale przeciągnęło się to i w przyszłym tygodniu po raz pierwszy pojadę do siedzimy M-Sportu, odbierzemy Fiestę R5.

Nivette dodał, że prócz RSMP chce wystartować także w kilku rajdach za granicą – najprawdopodobniej w austriackim Rebenland Rallye (27-28.03) i czeskim Valašská rally (10-11.04). Zawodnik miał okazję jeździć już R5-ką, podczas minionej Barbórki, gdzie zajął siódme miejsce. Podkreśla, że sezon 2015 będzie dla niego nauką, a najważniejszym celem będą mety we wszystkich ośmiu rundach. Jego rajdówkę najprawdopodobniej będzie obsługiwać C-Rally.

Coraz więcej Fiest R5 w naszych mistrzostwach. Według informacji Filipa, które zdradził na antenie, takim samochodem jeździć będzie także Tomasz Kuchar. Oznacza to, że samochodów z M-Sportu może być nawet siedem (on, Kuchar, Kasperczyk, Oleksowicz, Habaj, Rzeźnik, Chuchała).

Zobacz również:

komentarzy








Do Góry