„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Fiesta WRC ze wsparciem technicznym z NASCAR

fot. facebook/M-Sport

Rajdówka zespołu M-Sport Ford – Fiesta WRC, skorzysta z kilku rozwiązań technicznych z serii wyścigów NASCAR. Sam zwycięzca Rajdu Meksyku – Sébastien Ogier, zaraz po zakończeniu rywalizacji poleciał do siedziby Ford Performance w Charlotte. Główny inżynier rajdowego oddziału firmy M-Sport – Chris Williams, w wywiadzie dla redakcji portalu autosport.com przyznał, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych był opłacalny i wartościowy.

Chris Williams:

Charlotte nie było nam po drodze, jednak wracając z Meksyku, znajdowaliśmy się w pobliżu. Wynieśliśmy sporo z tej podróży i potwierdziliśmy to, co dotychczas stworzyliśmy z Fordem w CFD [Computational Fluid Dynamics], więc opłacało się tam pojechać. Spędziliśmy dużo czasu w tunelu aerodynamicznym i był to pierwszy raz, kiedy nasz samochód tam się znajdował. Był to główny cel naszej wycieczki do USA. Wiele rozwiązań zostało wprowadzonych, jednak niektóre są długoterminowe.

Ford Performance opracowuje nowe technologie, wykorzystywane w Nascar i GT. Po raz pierwszy zostały one zastosowane w samochodzie klasy WRC. Fiesta ma wrócić do Charlotte jeszcze w tym sezonie w celu kontynuowania prac rozwojowych.
Do Góry