Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

FIA World Rallycross Championship po raz pierwszy w USA!

Fani Rallycrossowych Mistrzostw Świata będą świadkami historycznego wydarzenia. Już w najbliższy weekend (29-30 września) barwny korowód rallycrossowych zespołów zawita do Stanów Zjednoczonych.

Zbudowany w 2012 roku tor COTA położony w Austin w stanie Teksas jest jednym z najpopularniejszych obiektów poświęconych motorsportowi na świecie, który oddano do użytku w ostatnim czasie. Entuzjaści emocji i samochodów z Teksasu oraz całego świata po raz pierwszy w historii Rallycrossowych Mistrzostw Świata zobaczą rundę w USA.

Piętnastu stałych kierowców biorących udział w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata musi poznać nowy obiekt. Część trasy przebiega przez sekcję toru, którą poruszają się kierowcy Formuły 1. Poza atrakcjami, które przygotowali Amerykanie kibice w czasie wyścigowego weekendu skoncentrują swoją uwagę na walce o tytuł mistrza świata. W bardzo komfortowej sytuacji, jest lider klasyfikacji generalnej – Johan Kristoffersson, który musi zdobyć siedemnaście punktów, żeby cieszyć się z drugiego mistrzostwa świata.

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata są nieprzewidywalnym sportem, w którym sytuacja zmienia się niczym w kalejdoskopie. Dlatego warto zwrócić uwagę na dalsze miejsca w klasyfikacji generalnej, gdzie po dziewięciu rundach, różnica pomiędzy drugim, a piątym miejscem, to tylko sześć punktów! Tacy kierowcy, jak Mattias Ekstrom, Petter Solberg, Sebastien Loeb i Andreas Bakkerud muszą dać z siebie wszystko do końca sezonu, żeby mieć pewną pozycję w “generalce”. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że Ekstrom był uczestnikiem każdego dotychczas rozgrywanego wyścigu finałowego, a Loeb ma drugi najlepszy bilans zdobytych podiów w całej stawce. Lepszy jest tylko Johan Kristoffersson.

Byłem na torze COTA, wydaje się, że będzie to bardzo szybka runda, co podoba się kierowcom. Jest kilka interesujących zakrętów i mam nadzieję, że znajdę miejsce do wyprzedzania. Zawsze jest coś wyjątkowego w nowym miejscu i na nowym torze, ale wizyta w Ameryce będzie wyjątkowym doświadczeniem. Poza dobrym wyglądem obiektu, będzie dobry kontakt z kibicami. Fajnie jest wprowadzić Amerykę do Rallycrossowych Mistrzostw Świata” – mówi Petter Solberg, kierowca PSRX Volkswagen Sweden.

Fot.: FIA World Rallycross Championship
Do Góry