Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

FIA World Rallycross Championship: Loeb triumfuje w Mettet

Dla zespołu Peugeot Team Hansen trzecia runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata była udana. W belgijskim Mettet po drugie zwycięstwo w rallycrossowej karierze sięgnął Sébastien Loeb, drugi dojechał Petter Solberg, a trzeci Timmy Hansen.

Belgia przywitała zawodników zmienną aurą. Dała się ona we znaki szczególnie w czasie wyścigów kwalifikacyjnych, kiedy opady deszczu miały wpływ na ilość zdobytych punktów. Ostatecznie po czterech częściach kwalifikacji na pierwszym miejscu w tabeli plasował się Mattias Ekström z zespołu EKS. Punkt za nim znajdował się bardzo konkurencyjny Timmy Hansen z Peugeot Team Hansen, który o dziewięć oczek wyprzedził Johana Kristofferssona z PSRX Volkswagen Sweden.

W pierwszym wyścigu półfinałowym dobrą formą błysnął Johan Kristoffersson. Znakomicie wykorzystał potencjał drzemiący w jego Volkswagenie Polo RX i pewnie wygrał półfinał, pokonując kolegę z zespołu, Pettera Solberga i Mattiasa Ekströma. Pozostali zawodnicy nie awansowali do wielkiego finału.

Drugi półfinał przebiegł pod dyktando Sébastiena Loeba, który prowadził od startu. Właściwa strategia wjazdu na Joker Lap w czasie trzeciego okrążenia pozwoliła francuskiemu kierowcy wygrać tę część rywalizacji. Za Peugeotem 208 RX linię mety przeciął Andreas Bakkerud w Audi S1. Na najniższym stopniu podium i ostatnim miejscu dającym dostęp do finału dojechał Timmy Hansen.

W finale trudno było przedstawić jednego faworyta. Już kilka chwil po starcie okazało się, że kierowcy zespołu EKS stracili swoje pozycje. Na czoło stawki wysunęli się Sébastien Loeb i Timmy Hansen w Peugeotach 208 RX. Kierowcy Volkswagenów Polo RX byli za nimi. Najpierw Solberg, następnie Kristoffersson zjechali na Joker Lap. Później, bo dopiero na czwartym okrążeniu, dodatkowy fragment toru jednocześnie pokonali zawodnicy Peugeot Team Hansen. Sébastienowi Loebowi udało się wrócić na główną część toru przed goniącym go Solbergiem. Wtedy liderem był Mattias Ekström, ale musiał jeszcze zaliczyć regulaminowy przejazd Joker Lapa. Taki obrót spraw pozwolił „Super Sebowi” na odniesienie drugiego zwycięstwa w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Drugie miejsce dla Solberga, a trzecie dla Timmiego Hansena.

Najlepsza piątka po trzech rundach FIA Rallycross Championship 2018:

  1. Kristoffersson 75 pkt.
  2. Loeb 66 pkt.
  3. Solberg 65 pkt.
  4. Bakkerud 61 pkt.
  5. Hansen 59 pkt.
Do Góry