Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

FIA World Rallycross Championship – czas na Loheac we Francji

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata skaczą z kontynentu na kontynent. Jeszcze nie tak dawno obserwowaliśmy rywalizację w Ameryce Północnej, dokładnie w Kanadzie, a już na początku września (01-02.09.) przeniesiemy się do Francji na tor Loheac Circuit.

Loheac Circuit jest jednym z najstarszych obiektów tego typu we Francji. Każdego roku na zawody przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów z całego kraju. Tor ma około kilometra długości i w 33% składa się z nawierzchni asfaltowej, a w 66% z bardzo twardego, szorstkiego szutru. Charakterystyka poszczególnych sekcji obiektu sprawia, że przypomina on tor stricte wyścigowy. Jest bardzo szeroko, można poruszać się po nim z dużymi prędkościami, a zlokalizowanie joker lapa dodaje rywalizacji dodatkowych emocji.

Wszystko przez sposób w jaki joker lap, czyli dodatkowa linia toru, został ukształtowany. Przebiega on niemal równolegle do podstawowej trasy, posiada hope, którą każdy kierowca musi pokonać, a wjazd na pozostałą część okrążenia, kończy się w wielu przypadkach “pojedynkiem” bok w bok z innym zawodnikiem. Ważnym elementem jest fakt, że czas przejazdu bez joker lapa, a także z joker lapem nie różnią się od siebie znacznie, co będzie miało znaczenie dla całych zawodów.

Ubiegłorocznym zwycięzcą jest Johan Kristoffersson, który tak wspominał start w 2017 r. – ”Początek weekendu był dla nas trudny. To niesamowite uczucie, kiedy możesz wygrać przed 75000 tysięczną publicznością. W trudnych i szybko zmieniających się warunkach, zespół dał mi idealny samochód w każdym wyścigu. Atmosfera na podium była niesamowita, kiedy Loeb zajął trzecie miejsce, to było coś ekstra! Start tutaj był również punktem zwrotnym dla nas w całym sezonie.”

News aktualizowany…

Foto: FIA World Rallycross Championship
Do Góry