Kategoria: ERC

FIA ERC 2018: Juniorzy pojadą na oponach Pirelli

Fot. Josef Petru

Firma oponiarska Pirelli w sezonie 2018 będzie dostarczała swoje produkty zawodnikom, startującym w cyklu ERC Junior U27. Taką decyzję podjęła drogą elektronicznego głosowania Światowa Rada Motorsportu. Firma będzie także oficjalnym partnerem europejskiego czempionatu. Pirelli dostarczy młodym zawodnikom na sześć rund swoje modele P Zero RK (asfalt) i Scorpion K (szuter). W trakcie zawodów dostępne będzie wsparcie inżynierów włoskiego producenta.

Terenzio Testoni, menadżer rajdowego oddziału Pirelli:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy po raz kolejny udzielić wsparcia młodym kierowcom, startującym w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Oprócz cyklu ERC dostarczamy opony także zawodnikom, biorącym udział w WRC Junior i jesteśmy obecni na wybranych rundach krajowych czempionatów. Takie działania pomagają wspinać się na szczyty młodym, utalentowanym kierowcom, co jest wpisane w filozofię naszej firmy.

Jean-Baptiste Ley, koordynator cyklu ERC:

Bardzo się cieszymy, że Pirelli wesprze cykl ERC Junior U27. Firma dostarczy nam po raz kolejny swoje wysokiej jakości produkty i pomoże młodym kierowcom, stawiającym pierwsze kroki w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Czekamy na rozpoczęcie sezonu i owocną współpracę.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry