Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Fantastyczny lot w Meksyku: Ogier po raz trzeci wygrywa

Volkswagen Motorsport osiągnął hat-trick podczas minionej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Rajd Meksyku był trzecią z rzędu wygraną Sébastiea Ogiera i Juliena Ingrassii, którzy umocnili się na prowadzeniu w cyklu. Dobre, trzecie miejsce wywalczyli również Andreas Mikkelsen i Ola Fløene, dla których także jest to hat-trick (trzecie podium z rzędu). Po raz drugi punktów nie zdobyli natomiast Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila, dla których to ostatni gwizdek do zresetowania swojej postawy.

Ogier plasował się na podium w 20. odcinkach specjalnych (na 21 rozegranych). Jest to jego piąte z rzędu zwycięstwo w WRC i na chwilę obecną mało kto może mu zagrozić w drodze po kolejny tytuł. – To absolutnie niesamowite! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny ze zwycięstwa w Meksyku. To jedna z najlepszych wygranych w mojej karierze. Julien i ja mieliśmy doskonały weekend, Polo było fantastyczne i zespół wykonał wspaniałą pracę. Cisnęliśmy jak szaleni, dobrze wybraliśmy opony w piątek – to zostało nagrodzone na koniec. To moje trzecie zwycięstwo z rzędu w Meksyku. Ten rajd wydaje się być dobry dla mnie. Uwielbiam tu przyjeżdżać. Trasa mi odpowiada, okolice są fantastyczne, a fani tworzą tu niesamowitą fiestę co roku.

04_vw-20150307-5513Świetne tempo pokazał Andreas Mikkelsen, który dzięki temu zajął trzecie miejsce, tylko 6,3s za drugim Østbergiem. Dzięki punktom (również tym za drugie miejsce w power stage) awansował na drugą lokatę w klasyfikacji. – Trzecie miejsce w Meksyku, do tego dwa dodatkowe punkty za power stage – to absolutnie fantastyczny wynik dla nas. Nie mamy za dużo doświadczenia na tych odcinkach specjalnych, więc mieliśmy zachowawcze tempo. Naszym planem było przejechać wszystkie próby bez błędów. Udało się to doskonale. Jestem całkowicie zadowolony tym występem. Drugie miejsce w mistrzostwach nie wygląda źle.

05_vw-20150305-5248Do dwunastego odcinka specjalnego Latvala był jedynym, który potrafił dotrzymać kroku Ogierowi. Jednak pod presją Fin wypadł z trasy i urwał koło, co poskutkowało systemem Rally2. To drugi rajd z rzędu w którym Jari-Matti nie dowozi żadnych punktów do mety. – W zasadzie wszystko poszło niezgodnie z planem. Miałem na początku nadzieję związaną z moją pozycją startową ale nie udało mi się uzyskać dobrego rytmu. Starałem się wywierać na Ogierze ciśnienie, co oznaczało jazdę na limicie. Mój rajd zakończył się uszkodzonym zawieszeniem. Na szczęście mam teraz przerwę i czas aby zapomnieć o tym rozczarowującym początku sezonu. Muszę znaleźć nowy rytm i zaatakować ponownie w Argentynie.
Do Góry