Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Fafe wraca do WRC

Vodafone Rajd Portugalii 2015 to sporo zmian w kultowej imprezie. Organizatorzy poinformowali o nowej części trasy, w której skład wejdzie m.in. słynny odcinek Fafe, nierozgrywany w ramach imprezy już od 2001 roku. Próba słynie ze spekakularnej hopy, wokół której gromadzą się tłumy kibiców. Odcinek będzie przejeżdżany dwukrotnie w niedzielę, za drugim razem jako power stage.

Rajd wraca na północ kraju, również po raz pierwszy od czternastu lat, kiedy wypadł z kalendarza po deszczowym weekendzie i zalanej wodą trasie. Bazą majowego rajdu będzie Matosinhos, niedaleko Porto. Po ceremonii startu w Guimarães w czwartkowe popołudnie, wieczorem odbędzie się pierwszy odcinek specjalny; superoes na torze rallycrossowym Lousada.

Pierwszy pełny dzień składać się będzie z odcinków ulokowanych na północ od bazy rajdu, w okolicach Ponte de Lima, blisko granicy z Hiszpanią. Sobota, najdłuższy dzień zmagań, rozegrana zostanie na wschodzie, w pobliżu Amarante. Na niedzielę zaplanowano tylko trzy odcinki, w tym dwa przejazdy przez Fafe. Zmagania składać się będą z szesnastu oesów o łącznej długości 352,09 kilometra.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego Mário Martins da Silva jest podekscytowany powrotem rajdu na północ. – Dzięki powrotowi na północ Portugalii, w miejsce kultowe dla sportów motorowych, tegoroczne zmagania będą miały wyjątkowy charakter. Spodziewamy się tłumów kibiców, mnóstwa pasji i ogromnych emocji podczas wszystkich trzech dni rywalizacji – powiedział serwisowi wrc.com.

Vodafone Rally de Portugal rozegrany zostanie w dniach 21-24 maja i stanowi piątą rundę WRC.

Informacja z wrc.com
Do Góry